Дитячий інфекціоніст розповіла, як діяти батькам, якщо дитина захворіла на COVID-19

Телеканал ZIK

Батькам необхідно пильно стежити за симптомами хворої дитини

Якщо у дитини є симптоми коронавірусу, її батьки повинні звернутися до сімейного лікаря, в якого вона спостерігається. Наступним кроком, якщо встановлена підозра на COVID-19, має стати тестування дитини. 

Про це в ефірі ток-шоу "COVID-19: підтримуємо один одного" на телеканалі ZIK заявила Алла Волоха, професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика з 2016 року.

Доктор юридичних наук дала свої поради батькам, які підозрюють у дитини коронавірусну хворобу COVID-19:

"Якщо дитина спостерігається сімейним лікарем, або педіатром, і, якщо вона захворіла, або має симптоми коронавірусу, то її батьки повинні звернутися до того лікаря, у якого дитина спостерігається. Дивлячись від ситуації, якщо є підозра, вона має бути протестована", – зазначила професор.

Зі слів Алли Волохи, батьки дитини повинні слідкувати за симптомами хворої дитини, зокрема, підвищенням температури тіла, кашлем, а також у дітей, які інфіковані коронавірусом, може виникнути й нежить.

Разом з тим вона зазначила, що у дітей також може проявлятися безсимптомний перебіг коронавірусної хвороби, при якому по допомогу до лікаря не звертаються.

Новини за темою: Кількість хворих на коронавірус зростає: У Кабміні розповіли, чи буде в Україні введено режим НС

Також Алла Волохова порадила батькам, які самі захворіли на коронавірус, або відчувають подібні симптоми, провести тестування на виявлення COVID-19 і у дитини.

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів України оприлюднив постанову, якою регулюються умови роботи шкіл і дитсадків під час карантину. Зазначалося, що заклади середньої освіти та дитячі садки можуть працювати під час карантину, якщо в них понад 50% учнів і персоналу не пішли на самоізоляцію.

Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров'я розглядає можливість дозволити працювати школам та дитячим садкам у червоній зоні карантину. Тоді головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що в МОЗ рекомендують відправляти учнів 5-11 класів на дистанційну освіту.

Loading...