Дико бачити, як на журналістів, які виконують обов’язки, попри ризик захворіти, кидаються з кулаками, – голова НСЖУ

Сергій Томіленко. Фото: Микола Тис/ZIK

"В Україні системна безкарність за напади проти журналістів"

В умовах надзвичайної ситуації та карантинних обмежень журналісти, оператори наражаються на небезпеку захворіти на коронавірус, виконуючи свій професійний обов’язок, тож просто дико бачити, коли на них накидаються з кулаками.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Голова НСЖУ прокоментував ситуацію із нападом на знімальну групу телеканалу ZIK. Інцидент, нагадаємо, трапився напередодні на одному зі спортивних майданчиків у столиці.

"Ми у Національній спілці журналістів України визначаємо, що одна з найбільших загроз свободі слова в Україні – це високий рівень фізичної агресії до журналістів і системна безкарність за напади проти журналістів. Тому, звичайно, щодо безпосередньо цієї ситуації із побиттям вашої знімальної групи, із побиттям, на жаль, уже новим побиттям Алли Жизневської, бо вона потрапляла і раніше у певні такі ситуації, тому ми покладаємо, дійсно, надії на те, що заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко сьогодні відзвітував, столична поліція сьогодні звітує про затримання цього хулігана, який штовхав і Аллу Жизневську, і кидався на оператора, з тим, щоб поліція зараз працювала. І суд, зрештою, призначить вагоме покарання цьому нападнику з тим, щоб журналісти були захищені, були прецеденти в Україні того, що нападники отримають вагоме покарання", – заявив Сергій Томіленко.

Новини за темою: За справою щодо нападу на знімальну групу ZIKу потрібно пильно стежити, – Анатолій Шарій

Голова НСЖУ наголосив, що сьогодні взагалі складається "дика" ситуація – в умовах надзвичайної ситуації та карантинних обмежень журналісти, оператори реально наражаються на небезпеку захворіти на коронавірус, виконуючи свій професійний обов’язок в інтересах суспільства. Сергій Томіленко заявив, що у такій ситуації просто дико бачити, коли з кулаками накидаються на журналістів.

Як повідомляли, у Києві невідомі чоловіки вчинили напад на знімальну групу телеканалу ZIK під час інспектування столичних парків та спортивних майданчиків. Невідомі молодики напали на знімальну групу телеканалу ZIK в Гідропарку після прохання журналістки пояснити перебування на спортивному майданчику, що заборонено на час карантину.

Після інциденту журналістка Алла Жизневська написала заяву у поліцію через напад на знімальну групу.

У МВС відреагували на напад та запевнили, що всі нападники будуть встановлені та покарані.

Як відомо, через збільшення кількості захворювань на коронавірус у Києві столична влада вирішила встановити режим надзвичайної ситуації. Відповідне рішення значиться в розпорядженні КМДА №488 від 20.03.2020.

Влада прописала нові обмеження для містян, тим самим намагаючись звести до мінімуму перебування киян на вулиці і в людних місцях та протидіяти розповсюдженню коронавірусу.

Заборони стосуються і громадського транспорту, і перебування в торгівельних приміщеннях та на майданчиках відпочинку.

Loading...