live

Двоє українських політв'язнів в РФ перебувають у критичному стані, - Денісова

Людмила Денісова. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Чиновниця наголосила, що РФ, нехтуючи нормами міжнародного права, продовжує знущання з українських політв'язнів

Стан здоров'я українських політв'язнів, яких незаконно тримають у Росії та окупованому Криму, суттєво погіршився. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на сторінці у Facebook.

За її словами, у Володимира Дудки не проходять висипи на тілі, оскільки його не оглянуто медиками, і він скаржиться на підвищений артеріальний тиск, що може привести до інсульту або гіпертонічної кризи.

"Країна-агресор РФ, нехтуючи нормами міжнародного права, продовжує знущання з українських політв'язнів. Здоров'я та психологічний стан громадян України, яких незаконно утримують у місцях несвободи на території РФ та тимчасово окупованого Криму, суттєво погіршилося", - написала Денісова.

Крім того, Володимира Якименка із температурою 39 та сухим кашлем вчора помістили у ШІЗО.

Нагадаємо, раніше Денісова повідомила, що політв'язню Володимиру Якименко у російській в'язниці адміністрація погрожує зґвалтуванням.

За її словами, загрози пов'язані з тим, що Якименко неодноразово звертався до українського омбудсмена і представників дипломатичних установ України, після чого здійснювалися перевірки колонії "ФКУ ІК 4 УФСІН Росії по Саратовської області", де міститься український політв'язень.

Loading...