Дві третини українців вірять у штучне походження коронавірусу

Переважна більшість респондентів вважає, що вірус був розроблений у Китаї

Фото з відкритих джерел

На початку червня 2020 року 66% українців вважали, що коронавірус був штучно розроблений. Варіант, що коронавірус з’явився природним шляхом і потім поширився на світ, обрали 18% респондентів. Про це свідчать дані опитування КМІС.

За даними опитування, найбільше респондентів - кожен третій, 37% - обрали варіант, що коронавірус був "спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення та/чи завдання шкоди окремим країнам". Ще 29% обрали варіант, що коронавірус "зроблений штучно у лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю".

Фото з відкритих джерел

Переважна більшість респондентів (70%) вважає, що коронавірус був штучно розроблений у Китаї. Ще 5% назвали США, 3% - Росію. Інші країни називалися рідше.

Більшість українців вірять у штучне походження коронавірусу Фото: КМІС

Крім того, 26% вважають, що Китай відповідальний за розробку і навмисне поширення коронавірусу. Далі йдуть США (11%) і Росія (2%). Інші відповіді називалися рідше. Половина респондентів (49%) не змогли відповісти на запитання щодо навмисного поширення.

Більшість українців вірять у штучне походження коронавірусу Фото: КМІС

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування з 31 травня по 4 червня 2020 року методом CATI серед 2000 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Похибка вибірки не перевищує 2,0%.

Новини за темою: Показник виживання більший: Україна обійшла західні країни у показнику боротьби з коронавірусом

Нагадаємо, за останню добу зафіксували рекордні 1109 нових випадків COVID-19, вилікувалася 541 людина, а 19 осіб стали жертвами хвороби.Loading...