Другий раз у перший клас: Нардепи пропонують дозволити йти у школу не один раз у житті

Рік математичної освіти в школах Фото з відкритих джерел

Також у законопроєкті передбачені зміни щодо прав викладачів та вимог керівників закладів

Група нардепів "Євросолідарності" пропонує зняти обмеження на здобуття безоплатної повної загальної середньої освіти "один раз у житті", яке введено новим законом про середню освіту. Відповідний законопроєкт № 3808, зареєстований у парламенті 8 липня

Як зазначається у пояснювальній записці, документом пропонується виправити неузгодженості закону України "Про повну загальну середню освіту", зняти надлишкові положення та інші змістовні "огріхи", та привести у відповідність із Конституцією України та іншими законами.

Зокрема, статтею 6 закону про середню освіту "гарантується безоплатність здобуття у державних та комунальних закладах освіти повної загальної середньої освіти на кожному її рівні за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів один раз протягом життя".

Водночас автори вказують, що наведена редакція щодо уточнення "один раз протягом життя" не узгоджується з нормами частини третьої статті 53 Конституції України та не враховує правової позиції Конституційного суду України: "доступність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту на принципах рівності.

Також законопроєктом планується уточнити, якими міжнародними договорами у сфері загальної середньої освіти слід керуватися, розширити права педагогічних працівників, заборонити примушування до укладання педагогічними працівниками державних і комунальних закладів освіти строкових трудових договорів, уточнити вимоги до керівника закладу загальної середньої освіти.

Новини за темою: У Кабміні назвали умову відкриття шкіл з 1 вересня

Нагадаємо, міністерство охорони здоров'я та Міністерство освіти протягом 7-10 днів представлять алгоритм навчання у школах з 1 вересняLoading...