live

Доплата медикам, ціни на товари і виплати безробітним: Зеленський підписав закон у зв'язку з карантином

Володимир Зеленський Офіс президента

Відповідний закон був ухвалений парламентом 30 березня

У середу, 1 квітня, президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" . Про це повідомляє пресслужба Офісу президента. 

Як зазначається, закон передбачає доплату в розмірі до 300% заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним у лікуванні хворих на COVID-19, а працівникам соціального захисту населення, які надають послуги громадянам, котрі перебувають удома, – до 100% заробітної плати.

Крім того, уряд отримує право на період карантину встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення та соціально значущі товари. Також операції з увезення в Україну ліків, медичних виробів та обладнання для протидії COVID-19 та їхнє постачання звільняються від сплати ПДВ.

Новини за темою: Мінекономіки посилено відслідковуватиме ціни та наявність продуктів в українських магазинах

Водночас було встановлено нульовий акциз та спрощено адмінпроцедури виробництва і закупівель спирту для дезінфекторів, що допоможе вирішити питання із забезпечення антисептиками. 

Також передбачається виплата допомоги з часткового безробіття працівникам малих і середніх підприємств, для яких будуть збережені робочі місця під час карантину. У той же час спрощується оформлення дистанційної роботи. 

Новини за темою: Коронавірус в Україні: МОЗ рекомендує відпустити працівників на дистанційну роботу

"Працівники мають право розподіляти робочий час на свій розсуд, а виконання дистанційної роботи не призводить до будь-яких обмежень трудових прав чи зменшення зарплати. Всі соціальні виплати на період карантину будуть продовжені автоматично – громадянам не потрібно наражати себе на небезпеку та з’являтися у відповідні установи", - зазначили у пресцентрі. 

Окрім цього, заборонено підвищувати відсоткові ставки за всіма кредитними договорами. Зокрема, споживчі кредити, взяті до 2017 року, тимчасово звільняються від штрафів та пені. Також передбачається збільшення лімітів для груп платників єдиного податку фізичних осіб – підприємців: перша група – з 300 тис. до 1 млн грн, друга група – з 1,5 млн до 5 млн грн, третя група – з 5 млн до 7 млн грн.

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про забезпечення лікування коронавірусної хвороби COVID-19.

Loading...