Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

До кінця 2021 року в Україні запустять електронні рецепти на антибіотики, - МОЗ

Depositphotos

Проєкт зможуть реалізувати в дев'яти тисячах аптек

Упродовж наступного року в Україні планують запустити проєкт електронних рецептів на антибіотики. Про це заявив під час брифінгу заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко, повідомляє "РБК-Україна". 

За його словами, незабаром дев'ять тисяч аптек зможуть виписувати рецепт в електронній формі на понад тисячу найменувань антибіотиків. Таким чином МОЗ зможе раціоналізувати відпуск та використання антибіотиків. 

Новини за темою: ВООЗ застерігає від лікування коронавірусу антибіотиками

"Це дозволить МОЗ забезпечити раціональний відпуск і використання протимікробних лікарських засобів. У той же час ми розуміємо, що значна кількість аптек не має такої можливості приєднатися до відпуску ліків за електронним рецептом. Таким установам залишать можливість використовувати паперові рецепти", - розповів Іващенко.

Новини за темою: МОЗ назвало вимоги до мобільних шпиталів на час пандемії

Окрім цього, він уточнив, що система запрацює до кінця 2021 року. Передбачається, що, аби отримати електронний рецепт на антибіотик, пацієнт повинен буде звернутися до сімейного лікаря, а після цього прийде СМС з номером електронного рецепта.

Новини за темою: За минулу добу в Україні виявили 10 945 нових випадків коронавірусу, загалом – понад 635 тисяч

Нагадаємо, нещодавно міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що споживання антибіотиків в Україні зросло в 3,5 рази у порівнянні з минулим роком.

Loading...