Для того, щоб розпочати мирний процес, треба зазирнути один одному в очі, – блаженніший митрополит Онуфрій

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій

Фото з відкритих джерел

Предстоятель УПЦ наголосив, що від відсутності миру потерпають не політики, а прості люди

Для того, щоб почати мирний процес, треба зазирнути один одному в очі, бо це розсіює багато неправильних стереотипів, які складаються у людській душі та у розумі через те, що люди не бачать один одного.

Про це під час Міжнародного форуму "Люди миру" зазначив Блаженніший митрополит Київський і всієї України, предстоятель УПЦ Онуфрій.

Трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Я переконаний, що для того, щоб почати мирний процес, треба зазирнути один одному в очі. Оцей самий процес, коли ми бачимо очі свого противника чи ворога, як називати, він розсіює багато стереотипів і неправильних стереотипів, які складаються у людській душі, у людському розумі через те, що ми не бачимо один одного. Ми своїм словом навіть не можемо виразити всі ці почуття, усі ці переживання, які людина переживає, а очі – вони про все говорять, і в них можна побачити те, що не можна почути словом. Тому, я думаю, що це найважливіше – подивитися один одному в очі, і вже багато чогось такого, що є наносне і яке є шкідливе для нас, воно саме собою відпаде і буде менше у нас задач, які треба буде вирішувати", – наголосив предстоятель УПЦ.

Новини за темою: "Люди повинні впливати на миротворчий процес". На Донбасі збирається форум "Люди миру"

Блаженніший митрополит Онуфрій зауважив, що відсутність політиків грає позитивну роль, бо політики, каже він, часто перетягують ситуацію на свій бік, що може бути корисним для їхніх партій, але не буває позитивним для всієї України.

"Тому, я думаю, що відсутність політиків може прискорити цей процес і дати людям більш правильно зрозуміти, тобто неполітизовано зрозуміти свої добрі наміри, і свою мету, і свою ціль, до яких вони прямують, а це мир. Мир і злагода", – сказав предстоятель УПЦ.

Блаженніший митрополит Онуфрій вважає, що люди повинні впливати на мирний процес, тому що потерпають не політики, а насамперед – прості люди.

"І ця ініціатива має від них і поступати – ініціатива миру. Політики – вони, так, часом хочуть війни, часом хочуть миру, хтось хоче війни, хтось хоче миру, там кожен на це питання має свій погляд і свої особисті інтереси, а люди ж страждають. Їм не важливо, які мотиви цього зіткнення військового, але вони від цього страждають, це реальний біль, реальне переживання, реальна скорбота. І вони повинні бажати миру і говорити про нього", – наголосив предстоятель УПЦ.

Як повідомляли, 21 вересня у Свято-Успенській Святогірській лаврі в Донецькій області розпочався Форум "Люди миру". Організаторами форуму є жителі Донбасу та інших регіонів України, які відгукнулися на звернення Української Православної Церкви. Ідея форуму полягає в тому, щоб включити в переговорний процес щодо Донбасу звичайних людей, безпосередньо постраждалих від війни на сході України.

Як зазначив митрополит Антоній, митрополит Бориспільський і Броварський, керуючий справами Української Православної Церкви, Форум "Люди миру" повинен показати усім "сильним світу цього", як прості українці, що живуть у прифронтовій зоні, хочуть миру.Loading...