Депутат "Слуги народу" Галина Янченко назвала донецьких дітей "немитими і нечесаними"

Галина Янченко

Тема початку нового навчального року на тимчасово окупованих територіях Донбасу стала предметом словесної перепалки під час ток-шоу в студії одного з українських телеканалів, повідомляють "Українські новини".

Так, депутат від фракції "Слуга народу" Галина Янченко зазначила, що початок нинішнього навчального року є знаковим для першокласників, які пішли в школу на тимчасово непідконтрольних українській владі територіях. Діти, які народилися в 2013-14 роках.

"Це діти, які народилися і все життя живуть в обстрілах, у войнушках, в підвалах. Десь немиті, десь нечесані. На лінії розмежування", - заявила депутат Янченко.

Визначення дітей, як "немитих і нечесаних", зачепило ведучу програми і вона кілька разів намагалася уточнити у Галини Янченко підстави для подібної заяви. Журналіст зазначила, що подібні вирази не наближають людей з тимчасово окупованих регіонів до бажання возз'єднатися.

Трохи пізніше нардеп Галина Янченко заявила, що її висловлювання було емоційним і вибачилася за такі слова.

"Вважаю, що політики мають вміти визнавати свої помилки. Тому, хочу вибачитись за своє висловлювання в ефірі одного з телеканалів про дітей, які живуть на лінії розмежування на сході України.

Я часто бувала на Донбасі у період 2015-2016 років, саме тоді йшли найбільш запеклі бої. Я неодноразово бачила нещасних людей, які справді, цілими родинами, разом з дітьми, регулярно переховувались у підвалах або сховищах, переховуючись від бойових дій. У цих дітей набагато складніша доля та життя. Саме це я мала на увазі, коли я говорила про дітей Донбасу, які, на жаль, за 6 років війни не знають іншого, ніж життя у постійній небезпеці.

Розумію, що слова, сказані в ефірі, вже не повернути. Закликаю українські ЗМІ також поставитись до цього із розумінням, будь-ласка, не використовуйте мій некоректний вислів для розпалювання ненависті.

Як би там не було, проблема дітей Донбасу залишається. І вирішити зайві спекуляції навколо будь-яких висловлюваннях не допоможуть. Лише наша наполегливість та рішучість у відновленні суверенітету і територіальної цілісності України і реінтеграції нині окупованих районів Донбасу", - зазначила нардепка.

Loading...