Денісова закликала РФ провести тестування українських ув'язнених на коронавірус

Людмила Денісова. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Також омбудсмен вимагає забезпечити належні умови утримання в місцях несвободи, щоб не допустити поширення коронавірусу

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що вимагає від РФ перевірити на коронавірус українських в'язнів і надати їм необхідну медичну допомогу у разі потреби.

Про це вона написала на сторінці у Facebook.

"Звертаюсь до Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової невідкладно вжити заходів, з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я в умовах пандемії коронавірусної інфекції, з метою забезпечення прав ув'язнених громадян України. Зокрема, провести кваліфіковане обстеження з обов'язковим тестуванням на коронавірус, за результатами якого надати необхідну медичну допомогу, відповідно до наявних діагнозів", - зазначила Денісова.

Також вона додала, що Росія має забезпечити належні умови утримання в місцях несвободи, щоб не допустити поширення коронавірусу і подальшого інфікування утримуваних осіб.

Денісова зауважила, що РФ повинна це зробити, адже нею ухвалений закон "Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і Протоколів до неї".

"А це фактично означає, що держава взяла на себе зобов'язання, передбачені статтею 1 – забезпечувати кожному, хто перебуває під її юрисдикцією, права і свободи, визначені в розділі I Конвенції, серед яких основним є право на життя", - пояснила вона.

Уповноважена з прав людини розповіла, що їй часто надходять звернення ув'язнених громадян України з проханням забезпечити їх основоположні права на життя і здоров'я.

Новини за темою: Правоохоронці РФ погрожують утримуваному Шумкову вбивством, - Денісова

Водночас вона закликала представників міжнародної спільноти взяти на контроль ситуацію щодо забезпечення Російською Федерацію прав громадян України на життя та здоров’я в умовах місць несвободи, аби не допустити фатальних наслідків для їхнього життя.

Як повідомлялося раніше, Денісова заявляла, що утримуваних в РФ кримських татар відмовляються перевіряти на коронавірус.

Новини за темою: Фігуранту "справи Хізб ут-Тахрір" Мустафаєву із симптомами коронавірусу не надають меддопомогу, - Денісова

Також вона зазначала, що в ОРДЛО з підозрою на пневмонію - 91 особа, а тестів на коронавірус при цьому немає.

Loading...