"Делфі" – це яскравий показник абсолютної непрофесійності чинної влади, – Тетяна Плачкова

Тетяна Плачкова Фото з відкритих джерел

Народна депутатка погодилась із думкою, що влада у вирішенні цієї проблеми є імпотентною

Затонулий танкер "Делфі" – яскравий показник абсолютної непрофесійності сьогоднішньої влади, адже така ж ситуація, як із цим судном, відбувається практично у кожній галузі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявила народна депутатка України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Тетяна Плачкова.

Тетяна Плачкова продемонструвала папку із документами, які стосуються затонулого танкера: "У мене вже не одна така папка з "Делфі", і я це називаю таким своєрідним бюрократичним детективом, в який грають наші з вами ОДА і Адміністрація морських портів. І фактично президент був абсолютно правий, коли сказав, що це імпотенція влади, але це імпотенція якраз тієї влади, яку він призначив. На сьогодні танкер досі там, а АМПУ нарешті призначила тендер, щоб будь-який із підрядників взяв участь і нарешті до реалізації евакуації приступила держава. Хоча це потрібно було зробити, насправді, дуже давно, ще в лютому. За наявності політичної волі і харизматичної влади це було б не допущено".

Тетяна Плачкова також риторично поцікавилася, що робило це судно, яке є "плавучою АЗС", в акваторії Чорного моря, та наголосила, що перебування судна там було незаконним.

Новини за темою: Забруднене море та сотні тисяч збитків: Чому танкер "Делфі" досі лишається поблизу одеського узбережжя

"Уся українська влада, починаючи від Офісу генерального прокурора, закінчуючи президентом, міністр Криклій, наш губернатор, говорили, що це - справа честі. Але я вам хочу сказати, що, на жаль, саме до такого "Делфі" веде нас сьогоднішня монобільшість і вся їхня влада. Тому що це ж питання не тільки "Делфі". Таке відбувається фактично в кожній галузі. Просто "Делфі", це іржаве 50-метрове корито на узбережжі одеського моря – яскравий показник абсолютно непрофесійності нашої сьогоднішньої влади", – заявила Тетяна Плачкова.

Нагадаємо, танкер "Делфі" під прапором Молдови сів на мілину недалеко від Одеси 22 листопада 2019 року. Тоді капітан судна відмовлявся подати сигнал SOS і евакуюватися без дозволу судновласника.

У січні 2020 року Державна служба морського та річкового транспорту України завершила розслідування за фактом аварії танкера-бункерувальника "Делфі" біля узбережжя Одеси та заявила, що основними причинами аварії стали порушення з боку судновласника та капітана судна, неготовність екіпажу діяти в складних погодних умовах і обмежена кількість на судні палива.

У лютому цього року капітану танкера "Делфі" повідомили про підозру. Його звинуватили в порушенні правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту.

18 липня дві спроби підняти з мілини та поставити на кіль аварійний танкер "Делфі" біля узбережжя Одеси виявилися безуспішними: обірвався трос одного з двох буксирів. 25 липня операція з підняття "Делфі" з одеського пляжу знову закінчилася обривом троса.

Водночас 26 липня події навколо танкера "Делфі" визначили як надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Компанії-підряднику судновласника відмовили у продовженні робіт, тепер їх передали Адміністрації морських портів України та ДСНС.