Декрет не тільки для матусь: У ВРУ хочуть запровадити "чоловічу" відпустку при народженні дитини

Фото з відкритих джерел

Відповідний законопроєкт підтримав 301 депутат

Український парламент прийняв за основу законопроєкт №3695, який має на меті розширити можливості чоловіків в частині поєднання професійної діяльності з сімейними обов'язками і вихованням дітей шляхом введення для чоловіків відпустки при народженні дитини. Про це повідомляє пресслужба ВРУ

Згідно з повідомленням, документ передбачає надання можливості чоловіку отримати одноразову оплачувану відпустку тривалістю до 14 календарних днів при народженні дитини, за кошт роботодавця.

Як зазначається, така відпустка може надаватися:

  • чоловікові, дружина якого народила дитину;
  • батькові дитини в разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, але спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  • бабусі чи дідусю, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір'ю (батьком).

Новини за темою: Конституційна криза та держбюджет: Чим займатиметься Верховна Рада цього тижня

Окрім цього, документ передбачає рівні права батька і матері на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

Водночас документ пропонує внести зміни до Кодексу законів про працю та закон про відпустки, закріпивши на законодавчому рівні право для чоловіків на встановлення скороченого робочого часу, в разі виховання дітей без матері (зокрема в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також у разі наявності дітей у віці до 14 років або дитину з інвалідністю. Наразі законодавство передбачає таке право тільки для жінок. 

Новини за темою: Оплата здійснюється вчасно: У Мінсоцполітики спростували інформацію про затримки з виплатою лікарняних

Нагадаємо, раніше Міністерство юстиції України оприлюднило пам'ятку про процедуру оформлення декретної відпустки на родича, який доглядає за новонародженою дитиною. 

Loading...