live

Дефіцитний крам і шалена вартість: Чи можна придбати медичну маску у столичних аптеках, – експеримент ZIKу

Ілюстроване фото з відкритих джерел

"У нас уже тиждень немає масок"

В Україні медичні маски стають дефіцитним товаром – в окремих аптеках навіть рекомендують покупцям "бронювати" такий крам заздалегідь. Ведучі "Чудової четвірки" вирішили провести експеримент просто у прямому етері телеканалу ZIK – зателефонувати до столичних аптек та спробувати придбати або, принаймні, "забронювати" для себе та колег зо пів сотні медичних масок.

Допоки ведучі "Чудової четвірки" очікували на відповідь по той бік телефонної слухавки, принагідно зазначили, що нині в нашій країні спостерігається ажіотаж навколо захисних медичних масок – їх купують у великих кількостях. Понад те, з огляду на попит ринок уже відреагував значним зростанням ціни цього медичного краму, та навіть і за вищою ціною знайти медичну маску нині не так просто.

Новини за темою: Борис Тодуров: Україна не готова лікувати коронавірус – ні морально, ні фізично

Про те, що такий засіб індивідуального захисту є дефіцитним товаром, підтвердила і працівниця аптеки на Хрещатику у столиці, куди зателефонували ведучі "Чудової четвірки". У відповідь на запитання, чи можна придбати у них захисні маски, вона відповіла, що нині, на жаль, це зробити не вдасться, оскільки медичні маски розкупили, а новий завіз товару буде лише завтра. Жінка повідомила, що це будуть маски нового виробництва, чотиришарові, проте коштуватимуть вони майже по 12 гривень за штуку – 11.50.

"У нас уже тиждень немає масок", – додала працівниця аптеки.

Ведучі "Чудової четвірки" порівняли, що раніше медична маска коштувала 2-3 грн. Вони підрахували, що, оскільки змінювати таку маску слід кожні 3-4 години, то одній людині на день потрібно, щонайменше, чотири маски. Якщо ціна однієї – 12 грн, то такий засіб індивідуального захисту нині обійдеться українцеві орієнтовно у пів сотні гривень на день.

Новини за темою: Вчені з'ясували, як довго коронавірус може перебувати на одязі

Як повідомляли, станом на ранок четверга, 13 лютого, кількість людей у всьому світі, заражених китайським коронавірусом, також відомим як COVID-19, зросла до 60 329 осіб.

Нагадаємо, напередодні у Гонконгу після того, як в одному житловому комплексі виявили одразу декількох хворих на коронавірус, оприлюднили нову версію поширення COVID-19 – по каналізаційних трубах.Loading...
Loading...
Loading...