DCH Ярославського презентувала архітектурну концепцію нового терміналу аеропорту у Дніпрі

Концепт аеропорту в Дніпрі Скріншот youtube

Представники групи DCH Олександра Ярославського офіційно презентували архітектурну концепцію нового терміналу міжнародного аеропорту у Дніпрі спільно з компанією-проєктувальником. Презентація відбулася у Дніпропетровській обласній державній адміністрації за участю її керівника Олександра Бондаренка, народних депутатів Верховної Ради, обраних від Дніпра.

Від імені групи DCH проєкт представляв Володимир Васильченко, генеральний директор міжнародного аеропорту "Харків", керівник проєктної групи будівництва нового аеропорту у Дніпрі.

"У розробках був врахований досвід експлуатації міжнародного аеропорту "Харків". Була залучена австрійська компанія, яка раніше спроєктувала успішний аеропорт "Харків". В проєкті для Дніпра реалізовані деякі передові ноу-хау з міжнародної практики з проектування аеропортів, які забезпечують максимальний комфорт для пасажирів — це аеропортові технологічні та логістичні ланцюжки, дизайнерські та оформлювальні рішення, а також сервісні служби — митна, прикордонна та інші служби. У деякому віддаленні від основного терміналу буде створено VIP-термінал", — розповів Васильченко.

Андрій Антоненко, директор компанії-проєктувальника термінального комплексу UVT GROUP розповів про майбутні параметри нового аеровокзального комплексу, зазначивши, що проєкт враховує зростання пропускної спроможності міжнародного аеропорту Дніпро до 3 млн пасажирів щорічно протягом найближчих 20 років. Середня пропускна спроможність складе близько 1,6 млн пасажирів щорічно, а загальна площа запланованих площ нового терміналу, VIP-терміналу і допоміжних площ складе 35 тис. кв. м.

"У міжнародного аеропорту в Дніпрі ми бачимо великий потенціал зростання пасажиропотоку", - зазначив Андрій Антоненко, представляючи проєкт.

Олександр Бондаренко, голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації, повідомив, що роботи по створенню злітно-посадкової смуги можуть початися вже влітку або восени поточного року.

"Проєкт дуже швидко рухається. Ще півроку тому нічого не було - ні грошей, ні договору на проєктування. Було тільки завдання президента України побудувати новий міжнародний аеропорт. Минуло півроку — і сьогодні у нас є гроші, є підписаний договір на проєктування, у нас є готовий і працює приватний інвестор. Наше завдання тепер — контроль строків виконання завдань за проєктом, тому що Дніпро і область чекають новий аеропорт — це дуже важливо, щоб ми були у сучасних транспортних інфраструктурних умовах, і були відкриті наші повітряні ворота", — сказав керівник Дніпропетровської області.

Міжнародний аеропорт "Дніпро" в минулому році відзначив своє 75-річчя, ступінь зносу конструктивного його будівель досягає 50%. А остання реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту, яка є стратегічним об'єктом державної власності, проводилася близько 30 років тому. Аеропорт міста-мільйонника має дуже низьку пропускну здатність, а жителі Дніпра змушені користуватися аеропортами інших регіонів України для здійснення ділових та туристичних поїздок, здійснюючи далекі переїзди з пересадками.

Група DCH має успішний досвід модернізації міжнародного аеропорту "Харків" та його подальшої експлуатації, розвитку стратегічного партнерства з найбільшими авіаперевізниками, які зв'язують місто регулярними прямими перельотами на ключові європейські ділові і культурні столиці, на популярні курорти. За підсумками 2019 року аеропорт Ярославського в Харкові обслужив понад 1,3 млн пасажирів, і входить до Топ-5 рейтингу повітряних воріт континенту, які найбільш динамічно розвиваються. Відповідний Топ складає Міжнародна рада аеропортів (ACI Europe).

Міжнародний аеропорт "Дніпро" після реконструкції та будівництва нової злітно-посадкової смуги довжиною 3,2 тис. м також буде здатний приймати сучасні повітряні лайнери всіх типів, у тому числі Боїнг 777.

Аеропорт буде обладнаний новітніми системами навігації, метеорологічним та світлосигнальним обладнанням. Новий міжнародний термінал і VIP-термінал в єдиному комплексі отримають високу пропускну здатність — до 3 млн туристів на рік.

Loading...