ДБР викликало на допит голову Конституційного суду

Олександр Тупицький. Фото: ukrinform.ua

Допит запланований на 2 листопада

Слідчий Державного бюро розслідувань викликав голову Конституційного суду України для допиту, який запланований на 2 листопада. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Зазначається, що ДБР розслідує низку кримінальних проваджень, у яких слідчим шляхом перевіряється причетність голови КСУ до скоєння злочинів у складі злочинної організації.

"Під час досудового розслідування досліджується вплив злочинної організації на діяльність господарських судів, винесення ними неправосудних рішень в інтересах наближених осіб для незаконного відчуження майнових активів. Так, Голова КСУ перевіряється слідчим шляхом на участь у злочинній організації, вчинюваних у її складі злочинах, а також у вжитті заходів до приховування злочинів", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Безвізу з ЄС бути: Віцепрем'єр із євроінтеграції відповіла на хвилювання, пов'язані з рішенням КСУ

Нагадаємо, днями Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

На позачерговому засіданні уряду у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов'язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновниківLoading...