"ДАУ. Дегенерація": Кулеба звернувся до поліції через використання у фільмі немовлят з будинку дитини

Микола Кулеба Фото з відкритих джерел

Водночас організатори зйомок зазначили, що діти перебували з опікунами

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба звернувся до поліції з проханням розслідувати використання у фільмі "ДАУ. Дегенерація" немовлят з будинку дитини. Про це Кулеба повідомив у Facebook.

"В мережі з’явилася інформація і кадри стосовно використання дітей у зйомках фільму "ДАУ. Дегенерація". Додам зображення для розуміння того, в яких жахливих кадрах взяли участь діти. За отриманою попередньо інформацією у зйомках використали дітей з будинку дитини", - зазначив Кулеба. 

За словами політика, немовлята - це діти, для яких участь в таких зйомках може бути травмою на все життя. У зв'язку з цим Кулеба звернувся до поліції із запитом розслідувати вірогідність цих фактів, а також те, хто дозволив використання дітей у фільмі. 

Водночас глава компанії "Феномен-Україна" Христина Волошина, яка займалася зйомками проєкту, пояснила, що жодного впливу на дітей реквізитом або модельними копіями наукових і медичних приладів здійснено не було. За її словами, зйомки тривали менше двох годин, повідомляє Главком

"Феномен-Україна" має дозвіл на зйомку і підтвердження того, що діти перебували з опікунами, які відразу після зйомки залишили знімальну площадку, а в опікунів немає жодних претензій до "Феномен-Україна", – наголосила Волошина.

Крім цього, глава компанії підкреслила, що звукова фонограма в сцені знущань над дітьми максимально посилена при монтажі. За словами Волошиної, це було зроблено для посилення зорового сприйняття художнього фільму.

Довідка: "ДАУ. Дегенерація" – фільм про радянського фізика, нобелівського лауреата Льва Ландау. Стрічку почали знімати приблизно 10 років тому, але вперше на екрани вона потрапила у 2019-му. Частина зйомок відбувалася в Україні, зокрема в Харкові. В них брали участь також Михайло Добкін та Дмитро Гордон. 

Нагадаємо, нещодавно уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба запропонував внести до українського законодавства обмеження на вибір імені дитини. 

Loading...