COVID-19 помирає разом із людиною, – Віктор Сердюк заявив про неповагу до померлих від коронавірусу

Фото з відкритих джерел

Коронавірус – це не та інфекція, яка може передаватися від небіжчика, каже президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів

В Україні відбувається абсурдна неповага до людини, яка померла від коронавірусу, і до її останнього моменту перед похованням, адже COVID-19 – це не та інфекція, яка може передаватися від мертвого тіла.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

"Має бути робота і порядок, а цього не було ніколи і немає. Просто цей коронавірус – це така лайт-версія стрес-тесту. Це не чума, що кожен другий помирає, а слава Богу, що там один – максимум два відсотки, і то тих, які, дійсно, із самого початку дуже хворі. Інша справа, що навіть цього вистачило для того, щоб показати, що в Україні відсутня система охорони здоров'я", – зазначив Віктор Сердюк.

Президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів зауважив, що відносно поховання тих, хто помер від коронавірусу, відбувається повний епідеміологічний інфекційний абсурд.

Новини за темою: Ляшко пояснив, у яких випадках при коронавірусі потрібно вживати антибіотики

"Якщо людина померла, навіть якщо у неї був коронавірус, то коронавірус помирає разом з людиною", – акцентував Віктор Сердюк.

Він наголосив, що коронавірус – це не та інфекція, яка може передаватися від мертвого тіла, адже вірус гине ще до того, як помирає його носій.

"Тут питання у тому, що це повністю абсурдна неповага до людини і до останнього моменту до поховання. Це абсолютно повний абсурд, і на це треба звернути увагу, треба поміняти ці накази", – наголосив Віктор Сердюк.

Як повідомляли, 27 листопада на Львівщині в реанімації лікарні через відсутність електропостачання померли двоє людей, які були підключені до апаратів ШВЛ. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом вбивства через необережність.

Пізніше заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко заявив, що в Жовкві медикам довелося вручну робити вентиляцію легень хворим, проте врятувати їх не вдалося. Також чиновник пообіцяв зробити "кадрові висновки".

Згодом у Львівській ОДА повідомили, що адміністрація Жовківської лікарні, де нещодавно померли пацієнти на штучній вентиляції легень, не вчинила жодних дій для підключення хірургічного корпусу до резервного живлення.

Про ситуацію в одній з одеських лікарень для хворих на коронавірус, де померлі годинами лежать поруч із живими пацієнтами у палатах, читайте тут.

Loading...