COVID-19 не заважає широко святкувати дні міст, але не дозволяє в'їхати до України паломникам-євреям, – рабин Мота Франк

Фото з відкритих джерел

Більше ніж 3 тисячі євреїв-паломників, включаючи дітей, другий тиждень залишаються заблокованими на білорусько-українському кордоні через неузгоджені дії вищого керівництва України. Про це повідомив рабин Мота Франк.

Він заявив, що Україна фактично закрила кордон 28 серпня, а не 29-го, як заявляв міністр МВС Арсен Аваков. Рабин також нагадав слова президента Володимира Зеленського про те, що святкування Рош га-Шана допустимо за умови дотримання протиепідемічних обмежень.

"Маски носять тільки в Умані на вулиці Пушкіна, у всіх інших місцях ніхто не носить, не дотримуються дистанції й інших карантинних заходів. У той час, коли тисячі паломників буквально живуть на кордоні, ми бачимо, як в Одесі та Дніпрі святкують дні міста, як збирають сцени, проводять концерти для масового скупчення людей. Держава дає згоду на такі подвійні стандарти. Це неприпустимо", - сказав Мота Франк.

Рабин зазначив, що брацлавські хасиди — одні з наймасовіших туристів, які відвідують Україну протягом усього року. За даними "МАУ", 11% туристів, які відвідують Україну, — євреї, які приїжджають до місць своїх релігійних святинь. У їх числі не тільки громадяни Ізраїлю, а й значна кількість громадян США, Великої Британії та багатьох інших країн.

"Десятки тисяч туристів приїжджають в Україну, витрачають тут свої гроші. Багато жителів Умані добре заробляють під час святкування Рош га-Шана, це правда. Ми нічого не просимо натомість, тільки дотримуватися своїх обіцянок", - сказав Мота Франк.

Він закликав президента і Кабмін пустити паломників в Україну і якомога швидше врегулювати ситуацію на кордоні: "Тисячі людей з дітьми другий тиждень в польових умовах. Це неприпустимо".

Щороку більше ніж 20 тисяч послідовників брацлавської течії хасидизму з'їжджаються з усього світу на могилу раббі Нахмана в Умань для святкування Рош га-Шана (єврейського Нового року). Цього року він відзначається 18-20 вересня.

Loading...