Чи можна вилікувати наркоманів примусово

Фото з відкритих джерел

Наркоманія за багато років вже стала не просто залежністю, а однією з найпоширеніших хвороб сучасного світу. За статистикою, близько 8% населення мають проблеми з вживанням наркотиків, але тільки менше ніж 10% від усіх намагаються цієї згубної звички позбутися. Чи можна лікувати таких людей силою і які взагалі є варіанти лікування наркоманії - далі в матеріалі

Наркоман - це людина, яка систематично вживає наркотичні або психотропні речовини. Наркоманія вже є поширеною хворобою сучасного світу. Саме хворобою, а не залежністю. А вже хвороба характеризується фізичною і психологічною залежністю. Психічна залежність проявляється за рахунок того, що людина сильно хоче знову повернуться в стан внутрішньої рівноваги, ейфорії і задоволення. І з часом наркотик повністю замінює позитивні емоції людини.

Фізична залежність розвивається в результаті, того що наркотик вже став частиною метаболізму організму і без нього організм вже не може нормально працювати. 

За статистикою, близько 8% населення мають проблеми з вживанням наркотиків, але тільки менше ніж 10% від усіх намагаються цієї згубної звички позбутися.

Чи можна лікувати силою?

Коли стає зрозуміло, що близька тобі людина зіткнулася з цією проблемою, ти різними способами намагаєшся їй допомогти. Але стоїть питання - чи потрібно примусово лікувати людину і чи дасть це очікуваний ефект?

Лікування для наркоманів завжди супроводжується стресом і болем, а коли це роблять примусово, рівень комфорту падає до нуля. Проблема наркоманії в тому, що лікування не буде ефективним, поки пацієнт сам цього не захоче.

Людині з такою хворобою, потрібно не тільки лікуватися медикаментозно, але і психологічно. Наркохворий повинен переосмислити власне життя і знайти той промінчик надії, який допоможе йому вибратися. Замість цього, він удає, що став на істинний шлях, щоб йому повірили і відпустили додому. Далі у людини знову все повертається на кола свої, і він біжить за новою дозою. Таким чином ви можете тільки погіршити ситуацію

Найкраще, що можуть зробити близькі люди пацієнта – це мотивувати його до початку лікування.

Мотивувати людину можна по різному:

  • Змінити коло спілкування. Показати, що люди щасливо живуть і без наркотиків;
  • Соціалізувати. Допомогти знайти їй роботу, яка буде приносити їй задоволення. 
  • Мета. Допомогти поставити мету в житті. 
  • Показати, що ви переживаєте за її здоров'я, і наркотиками вона робить погано не тільки собі, але і близьким.
  • Підтримувати її під час лікування.

Варіанти лікування наркоманії

Лікування пацієнтів складається з декількох етапів і має проходити під постійним наглядом фахівців, наприклад в наркологічному центрі Асана Кадирова.

Перший етап - це детоксикація організму за допомогою медикаментів. У цей період організм пацієнта очищають від наркотичних речовин, а також підтримують і відновлюють всі функції органів і систем.

Під час другого етапу, відбувається нормалізація функцій організму, на які згубно вплинули наркотики.

Останній етап усуває психологічну залежність людини від застосування "дурі". Робота на даному етапі дуже складна і тривала і потребує підключення психологів і психотерапевтів. 

Пам'ятайте, ви не зможете силою вилікувати наркомана. Ви повинні зробити так, щоб він сам цього захотів.

 Loading...