Чи можливе об'єднання православних і греко-католиків? – думка патріарха Філарета

Патріарх Філарет Скріншот відео

Боротьба за приєднання православних до католицької церкви йшла протягом багатьох століть, і православні вистояли, наголосив патріарх

Об'єднання Православної церкви із Римо-католицькою церквою, як показав досвід, неможливе.

Про це заявив патріарх Філарет.

Патріарх Філарет ексклюзивно для телеканалу ZIK прокоментував інформацію щодо того, що в Україні проведуть дослідження ефективних шляхів приєднання Української греко-католицької церкви та Русинської греко-католицької церкви до Православної церкви України.

"По-перше, Греко-католицька церква – це католицька церква, а Православна церква України – це православна церква. І може бути приєднання Греко-католицької церкви до православної церкви, і тоді греко-католики стають православними, і це залежить від них – хочуть вони стати православними чи не хочуть. Якщо греко-католики України хочуть стати православними, то це можливо, Православна церква їх прийме. А якщо мова йде про приєднання православних, тобто Української православної церкви до Греко-католицької церкви, то це неможливо, тому що боротьба за приєднання православних до католицької церкви йшла протягом багатьох століть і в умовах, коли не було Української держави. І то православні витримали – і Православна церква залишилась православною. Тим більше, коли ми маємо свою незалежну державу, приєднання Православної церкви до Греко-католицької неможливе", –  наголосив він.

Патріарх Філарет продовжив: "І якщо хтось буде досліджувати таку можливість, про приєднання до Греко-католицької, то даремно витрачають гроші, такого не буде. Альтернативи немає. Альтернатива може бути яка: коли Православна церква у цілому, всі православні церкви і Римо-католицька церква об'єднаються в єдину Церкву Христову. Отоді таке об'єднання можливе, але об'єднання Православної церкви із Римо-католицькою церквою, як показав досвід, а я цим питанням займався більше 30 років, вів діалоги на високому рівні з Римо-католицькою церквою, прийшли до висновку, що неможливо. Чому неможливо? Тому що Римо-католицька церква не відмовиться від догмату папства, а Православна церква ніколи не визнає догмат папства. І тому об'єднання Православної церкви і Римо-католицької неможливе".

Новини за темою: Відбувається експеримент з перекроювання релігійної карти світу, – Молчанов

Як повідомляли, в Україні проведуть дослідження ефективних шляхів приєднання Української греко-католицької церкви та Русинської греко-католицької церкви до Православної церкви України. Про це повідомляє Інститут зовнішньополітичних досліджень.

В інституті заявили, що отримали грант на дослідження в розмірі 145 тис. євро. Грант виділений у рамках співпраці з Всеукраїнською радою церков і при підтримці Вселенського патріархату, за рахунок грошей Європейського Союзу для програми міжнародної платформи Global Exchange on Religion in Society.

Loading...