live

Чи може бути небезпечною вакцина від коронавірусу, – думка лікаря-інфекціоніста

Ольга Голубовська Скріншот відео

Ольга Голубовська вказала приклад із вакциною від лихоманки денге

У світі розробляють понад сто вакцин від коронавірусу, з них дві перебувають на третьому етапі розробки.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявила заслужений лікар України, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. О. Богомольця Ольга Голубовська.

Ведуча програми Наташа Влащенко поцікавилася у гості, чи мають підстави побоювання медиків, що вакцинація від коронавірусу COVID-19 може бути небезпечною, і що ж робити українцям, коли з’являться вакцини від цього вірусу.

"Дійсно, є люди, якщо людина інфікується повторно коронавірусною інфекцією, у неї виникають ось ці інфільтрати в легенях. Чому? Це явище, яке в медицині називається "антитілозалежне посилення імунної відповіді". Я завжди вказую більш зрозуміле людям – денге, є таке захворювання, зараз ми теж часто його привозимо... Коли зробили вакцину проти денге і впровадили її на Філіппінах, там 20 тисяч смертей від цього захворювання, то від самої вакцинації стали гинути люди. Тоді компанія-виробник відкликала вакцину, почали з'ясовувати і виявилося, що оскільки люди перебувають там, в осередку, і багато людей вже проімунізовані, перехворіли легкою формою, то ось ця додаткова вакцинація викликала такі трагічні наслідки. Зараз там вакцинують людей, але тільки після того, коли визначать титри антитіл, тобто неімунних людей. І тут коронавіруси цим явищем теж володіють, тому це також застереження для лікування плазмою реконвалесцентів, хоча вона показує свою ефективність. Я ще раз повторюю – він тільки вивчається, але такий ризик наче є", – сказала Ольга Голубовська.

Новини за темою: Хвороба тривала і може підносити "сюрпризи", – Голубовська назвала відмінність між коронавірусом та грипом

Як повідомляли, японський розробник ДНК-вакцини від коронавірусу – компанія Anges Inc. – почав клінічні випробування на двох групах із 30 добровольців.

Додамо, Центральна військова комісія Китаю схвалила використання серед військових експериментальної вакцини від коронавірусу, розробленої фармакологічною компанією CanSino Biologic.

Раніше лікар Євген Комаровський повідомив, що вакцина від коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні може з’явитися до кінця 2021 року.

Loading...