Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Чому голова Конституційного суду Тупицький уникає допиту?

Глава КСУ Олександр Тупицький Конституційний суд України

Державне бюро розслідувань вже майже місяць не може допитати голову Конституційного суду України Олександра Тупицького в рамках кримінального провадження за ст. 111 Кримінального кодексу України – державна зрада.

Справа розпочата після того, як стало відомо, що Тупицький у 2018 р. здійснив купівлю-продаж земельної ділянки, яка знаходиться на території Автономної Республіки Крим, переоформивши її за законодавством РФ.

Причому цей факт голова КСУ сам підтвердив на брифінгу. І хоча достовірно знав, що територія АР Крим в порушення міжнародного та національного законодавства окупована Російською Федерацією та законодавство РФ на території АР Крим розповсюджено в незаконний спосіб. 

Слідство вважає, що, оформлюючи угоду купівлі-продажу, Тупицький таким чином надав допомогу в підривній діяльності щодо України, що полягає у визнанні дії законодавства РФ на території АР Крим, що суперечить положенням Конституції України.

Зокрема, у період тимчасової окупації РФ Тупицький, будучи громадянином України, призначений Указом Президента України у травні 2013 року суддею Конституційного суду України, нехтуючи вимогами Конституції та законів України, присягою судді, маючи тривалий стаж роботи суддею, а тому достовірно знаючи, у повній мірі розуміючи та усвідомлюючи незаконність дій Верховної Ради АР Крим та приєднання території АР Крим та м. Севастополя до складу РФ, здійснив купівлю-продаж земельної ділянки, яка на території АР Крим, переоформивши її за законодавством РФ, а також, усвідомлюючи незаконність своїх дій, не відобразив цей правочин у своїй декларації.

Слідчі Державного бюро розслідувань вже неодноразово викликали голову КСУ на допит, але він не з’являється, адже як досвідчений юрист добре розуміє, що в його діях є склад злочину, та ховається за недоторканністю, яка гарантується суддям Конституційного суду України.