Чоловіки-військові не зможуть скористатися "декретною відпусткою"

"Чоловіча" відпустка не розповсюджується на військових

АрміяInform

Закон "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" не передбачає надання такої відпустки

Верховна Рада підтримала законопроєкт №3695 про надання відпустки для матері та батька по догляду за дитиною. Однак, на військових чоловіків ця норма не розповсюджується. Про це повідомляє "АрміяInform".

Так, документ впроваджує в Україні одноразову відпустку на 14 днів при народженні, яку оплачує роботодавець. Крім цього, працівники обох статей, які мають двох або більше дітей, дитину з інвалідністю, батьки особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи мають право на додаткову відпустку (10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів) та інші соціальні гарантії.

Однак, на військових ці норми не діють, адже види відпусток та порядок їх надання для цієї категорії осіб визначений іншим документом - Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Новини за темою: У Мін’юсті пояснили процедуру оформлення декрету на родича

Крім цього, під час особливого періоду чоловіки-військові обмежені у відпустках по догляду за дитиною. Також додаткова відпустка не надається армійцям, які мають двох або більше дітей віком до 15 років чи дитину з інвалідністю.

Попри це, під час особливого періоду військовослужбовці можуть скористатися відпусткою за сімейними обставинами та з інших поважних причин. При цьому їхнє  грошове забезпечення буде збережене на термін у 10 календарних днів.

Нагадаємо, напередодні нардепи прийняли за основу законопроєкт №3695, який має на меті дозволити чоловікам скористатися відпусткою при народженні дитини.

Loading...