Четвертий рік поспіль українці отримали найбільше посвідок на проживання в ЄС, - Євростат

Найбільшу кількість дозволів видала Польща

Фото з відкритих джерел

Протягом 2019 року українці стали найбільшою групою серед одержувачів посвідок на проживання в країнах-членах ЄС, за вказаний період перші посвідки отримали 757 тис. громадян. Про це повідомляє Євростат

Згідно з повідомленням, 87% документів були видані українцям з причини зайнятості, а майже чотири з п'яти дозволів нашим співвітчизникам видала Польща. 

Щодо інших країн, які увійшли до переліку, то на другому місці опинилися громадяни Марокко (133 тис. дозволів, з яких 47% були видані в Іспанії) і Індії (131 тис., з яких 19% в Німеччині). Понад третина (35%) всіх перших дозволів на проживання, виданих в 2019 році, припала на громадян цих країн.

Слід зауважити, що для марокканців переважаючою причиною видачі дозволів була сім'я (59%), а для дозволів, виданих громадянам КНР і США, - освіта, 40% і 37% відповідно. Статус біженця і додатковий захист як причина переважали у сирійців (65%).

Новини за темою: Кабмін розширив перелік російських паспортів, які не визнає Україна

Як зазначається, загалом у минулому році в ЄС було видано близько 3 млн перших посвідок на проживання для громадян, які не входять до ЄС. У порівнянні із 2018 роком ця кількість збільшилася на 6% (або 163 тис. осіб), і це продовжує тенденцію до зростання, що спостерігається з 2013 року.

Видача посвідок на проживання в ЄС за 2019 рік Eurostat

Окрім цього, у Євростаті уточнили, що зростання загальної кількості перших дозволів на проживання в основному спричинене збільшенням кількості перших дозволів через працевлаштування (зростання на 214 тис. або 22%).

Також відомо, що чверть всіх перших дозволів на проживання видала Польща - 724 тис. або 25% від загального числа. Після неї йдуть Німеччина (460 тис. або 16%), Іспанія (320 тис. або 11%), Франція (285 тис. або 10%), Італія (176 тис. або 6%) і Чехія (117 тис. або 4%).

Новини за темою: В ОП заявили, що Україна наполягає на перегляді Угоди про асоціацію з ЄС

Нагадаємо, раніше Євростат оприлюднив дані про вартість електроенергії в ЄС. Виявилося, що в державах Європейського Союзу ціни на електроенергію для домогосподарств у першій половині 2020 року становили 21,3 євро за 100 кВт⋅год, що майже в п'ять разів більше, ніж в Україні.

Loading...