Чернівецька обласна лікарня отримала засоби захисту і сучасні апарати ШВЛ

Народний депутат Михайло Папієв Скріншот з відеосюжету NEWSONE

Чернівецька обласна клінічна лікарня вже третій місяць працює в посиленому режимі. Тут знаходиться найбільша кількість хворих на коронавірус – чотири людини підключені до апаратів ШВЛ. Про це йдеться в сюжеті NEWSONE.

"На сьогоднішній ранок у нас в лікарні перебуває 160 хворих з підозрою або підтвердженим коронавірусом. З них 14 хворих перебувають в інфекційному відділенні і на апаратах ШВЛ – четверо пацієнтів", - сказав головний лікар Сергій Цинтар.

При такому навантаженні лікарям постійно потрібне додаткове медичне обладнання та засоби захисту.

10 квітня медзаклад отримав партію допомоги від благодійників – 10 тис. захисних масок, 19 тис. рукавичок і сучасний апарат ШВЛ, які купили за сприянням Дмитра Фірташа. Тоді лікарі попросили допомагати частіше. Тому меценати привезли ще три апарати ШВЛ.

"Це апарати іноземного виробництва, але вони сертифіковані в Україні, мають відповідну гарантію та пусконалагодження, тобто повний цикл обслуговування і сертифікації в Україні", - зазначив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Михайло Папієв.

Медики кажуть, що аналогів таким апаратам в області немає. Прилад вже добре себе зарекомендував і з ним легко працювати.

"У нього є стандартні режими, які потрібні для лікування пацієнтів з пневмоніями. Він зручний у використанні. Простий в експлуатації. З ним просто працювати. Це дуже важливо для нашого персоналу", - пояснив в.о. керівника відділення лікарні Костянтин Дроник.  

"Чотири апарати це чотири інтубації тяжкохворих. Це, як мінімум, чотири врятовані життя. Вдячний всім спонсорам", - зазначив начальник Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Олег Чорний.  

Апарати відразу ж направили в реанімаційне відділення лікарні. За словами благодійників, готові і надалі допомагати лікарям.

"Якщо будуть звернення, то я впевнений, що допомога буде завжди", - додав Папієв.