Частина результатів ПЛР-тестів на COVID-19 можуть бути помилковими, – МОЗ

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов Фото: МОЗ

Точність тесту залежить від забору зразків та їх транспортування

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що приблизно чверть ПЛР-тестів на коронавірус можуть помилково давати негативний результат. Про це глава МОЗ повідомив під час пресбрифінгу 26 липня, який транслював телеканал ZIK.

Як зазначається, точність тесту залежить від забору зразків та їх транспортування до лабораторії.

"Для ПЛР-тестування береться мазок із ротоглотки або з нижчих дихальних шляхів. Якщо людина інфікована, то в більшості випадків вірус є в ротоглотці, і тоді тест позитивний. Але якщо вірус сконцентрувався в нижніх дихальних шляхах, результат може бути хибно негативним", – пояснив Максим Степанов.

Таким чином від 20 до 25 відсотків результатів ПЛР-досліджень можуть бути помилково негативними. Однак, міністр наголосив, що у МОЗ чітко описали, що робити в таких випадках. Зокрема, якщо у пацієнта є симптоми коронавірусу, тоді проводиться ще одне ПЛР-дослідження або дослідження методом ІФА.

Новини за темою: У гуртожитку КПІ – спалах COVID-19: Заразилися понад пів сотні курсантів

Нагадаємо, нещодавно Максим Степанов заявляв, що в Україні виключили з протоколу лікування коронавірусної хвороби COVID-19 два препарати – "Лопінавір" та "Рітонавір".  Крім цього, було внесено зміни стосовно використання "Гідроксихлорохіну".

Loading...