"Британський" штам коронавірусу в Україні поки не зустрічався, - Ляшко

Віктор Ляшко Українська правда

Нову партію проб відправили ​​в лабораторію ВООЗ у Німеччині

В Україні поки не виявлено "британський" штам коронавірусу, нову партію проб відправили ​​в лабораторію ВООЗ. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Ми вивчаємо це питання. Це питання має підтвердити або спростувати ВООЗ. Зараз ми відправляємо в лабораторію ВООЗ, яка знаходиться в клініці "Шаріте" в Німеччині, 200 нових ізолятів вірусу. Досі цього штаму в Україні не виявлено", - зазначив він.

Також Ляшко додав, що мутація вірусу, зокрема, може вплинути на реалізацію запланованих карантинних заходів та навів приклад Британії, яка пішла на карантин ще до того, як в Україні був оголошений "карантин вихідного дня".

"Вони планували відкритися 2 грудня, щоб відсвяткувати новорічні та Різдвяні свята, які у них розпочинаються 25 грудня, і відсвяткувати без карантину, але вони розглядали можливість другого повторного локдауну. Як показала потім практика, вони вийшли з карантину без зниження захворюваності. Причиною була поява нового штаму коронавірусу, який легше передається від людини до людини, це призвело до спалаху", - пояснив головний санлікар України.

Новини за темою: Нові штами коронавірусу: ВООЗ скликає засідання комітету з надзвичайної ситуації

Раніше повідомлялося, що новий штам коронавірусу B.1.1.7 або VOC 202012/01, який вперше зафіксували у Великій Британії у грудні 2020 року, виявили щонайменше у 50 країнах світу.

Loading...