Борис Тодуров: Україна не готова лікувати коронавірус – ні морально, ні фізично

Борис Тодуров Фото - скріншот

"Чи готова Україна так лікувати коронавірус, як Китай зараз лікує? Поки що не бачу, щоб ми були готові"

В Україні немає управлінської вертикалі, яка могла б локалізувати процеси у разі поширення коронавірусу на нашу територію.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив відомий український кардіохірург, генеральний директор "Інституту серця МОЗ України" Борис Тодуров.

Гість програми, коментуючи тему щодо поширення небезпечного коронавірусу, зауважив, що з того часу, коли в Україні закрили санепідемстанцію, у нашій країні з епідеміями борються лише ентузіасти. З його слів, вимірювання температури в аеропортах – це не є системним підходом, оскільки є питання, що робитимуть із людиною, в якої виявлять високу температуру, далі. Борис Тодуров поставив запитання – як транспортувати хворих, у яких, ймовірно, є коронавірус, як швидко діагностувати цей вірус, як швидко із ним боротися. Зокрема, він нагадав, що інфіковані коронавірусом нового типу помирають від пневмонії.

Новини за темою: У Гонконзі виявили новий шлях поширення коронавірусу

"На сьогодні лікувати тотальну пневмонію радикально, так, щоб врятувати людину, можна лише за допомогою ЕКМО – екстракорпоральна мембранна оксигенація… Коли легені вже взагалі не дихають, немає сенсу підключати людину до системи штучної вентиляції легень. Легені просто не впускають у себе повітря і газообміну немає. Легені стають щільні, як печінка. І в цьому випадку людині підключають через стегнову артерію дві канюлі – і підключають її до штучної легені, до оксигенатора… У такому стані ми тримаємо людину місяць на цьому ЕКМО. Кожного тижня оксигенатор потрібно змінювати, він забивається. Один оксигенатор коштує 40 тисяч гривень. І один апарат буде задіяний для одного пацієнта протягом місяця. Скажіть, скільки сьогодні в Україні? Ось (показує, що можна перелічити на одній руці. – Ред.), на пальцях однієї руки, є апаратів ЕКМО. Тобто за місяць ми можемо лікувати п’ять людей, якщо підходити до цього радикально, щоб врятувати людину, яка заразилася", – наголосив Борис Тодуров.

Новини за темою: МОЗ Японії хоче завершити карантин на лайнері Diamond Princess, де перебувають хворі на коронавірус

Гість програми зауважив, що із 3 тисяч хворих померли 500, тобто летальність є високою. А радикального лікування, окрім ЕКМО, не існує.

"Ну, і що 5 тисяч ліжок. Ну, ізолюєте ви 5 тисяч осіб. А персонал, а все решта? А чим лікувати? Тобто, немає управлінської вертикалі, яка б цей процес могла б локалізувати. Коли в Одесі у 1970 роках з’явилася холера, Одесу оточили війська, оголосили карантин, і поки останнього хворого від холери не вилікували, звідти ніхто не виїхав. Сьогодні готова Україна до таких заходів? Готова так лікувати, як Китай зараз лікує? Я поки що не бачу, щоб ми були готові, – ні морально, ні фізично, ні за обладнанням", – наголосив Борис Тодуров.

Як повідомляли, станом на ранок 12 лютого на материковій частині Китаю від нової коронавірусної інфекції загинули 1113 осіб, а кількість заражених перевищила 38 800 осіб.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву китайському коронавірусу, раніше відомому як 2019 nCoV.  Відповідно до рішення організації, вірус отримав назву COVID-19.

Додамо, в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK народний депутат України ("Слуга народу"), голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявляв, що в Україні сьогодні повністю підготовлені 5772 ліжка інтенсивної терапії, забезпечені оксигінаторами, для лікування хворих з коронавірусом. За потреби, з його слів, будуть розгорнуті резервні ліжка.

Loading...