Борги за "комуналку": У Мінсоцполітики пояснили, хто може втратити право на субсидію

Комунальні платежі Фото з відкритих джерел

Заступник міністра соцполітики нагадав, що для оплати житлово-комунальних послуг не обов’язково особисто відвідувати відділення банків та Укрпошту

Наявність простроченої понад 2 місяці заборгованості впливатиме на право отримання житлових субсидій. Про це під час брифінгу представників Кабінету міністрів України щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції заявив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко, який транслював телеканал ZIK.

"У зв’язку з наближенням термінів оплати житлово-комунальних послуг, що  традиційно відбувається близько 20 числа кожного місяця, в інформаційному середовищі наразі з’являється інформація про певні питання надання житлових субсидій та пільг. Зокрема, розповсюджуються у ЗМІ дані про те, що, якщо одержувач субсидії та пільги невчасно оплатив житлово-комунальні послуги, то він, фактично, втрачає право на відповідні види соціальної підтримки. Хочемо спростувати цю інформацію і заспокоїти громадян, які отримують пільги і субсидії, оскільки рівень оплати за житлово-комунальні послуги і наявність або відсутність заборгованості не впливає на право отримання пільги або житлової субсидії протягом терміну їх отримання. Тобто, до завершення поточного опалювального сезону. 

Наявність простроченої понад 2 місяці заборгованості впливатиме на право отримання житлових субсидій на наступний період їх отримання, що визначатиметься аж з травня 2020 року. Таким чином, важливо, щоб, власне, у травні поточного року в одержувачів пільг і субсидій була відсутня прострочена понад 2 місяці заборгованість.

Уточнюю, що це наразі борг, який буде у громадян станом на травень 2020 року за спожиті послуги у лютому поточного року.

При цьому звертаємо увагу, що для оплати житлово-комунальних послуг не обов’язково особисто відвідувати відділення банків та Укрпошту, утворюючи черги та скупчення людей. На сьогодні існує кілька варіантів оплати послуг, які дозволяють зробити це дистанційно", - розповів Музиченко.

Новини за темою: В Укрпошті розповіли про нові правила роботи на період карантину

Нагадаємо, у Мінсоцполітики заявили, що виплати пенсій та соцдопомоги відбуваються за графіком.

Зазначимо, що в Україні станом на 9:30 ранку 16 березня було підтверджено вже 5 випадків зараження коронавірусом. Зокрема, у чоловіка з Чернівців, який повернувся з Італії та став першим інфікованим коронавірусом в Україні, останній проведений тест на коронавірус дав негативний результат.

Loading...