Бойко: Владі потрібно не піаритися на коронавірусі, а негайно рятувати економіку і людей

Співголова ОПЗЖ Юрій Бойко Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Влада знову обдурила людей. Кабінет міністрів ще на рік переніс реалізацію постанови про підвищення мінімальних зарплат вчителям. Про це заявив Співголова фракції "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Бойко, передає пресслужба політсили.

"Вчителів знову залишили на голодному пайку, при цьому влада зберігає мільйонні зарплати іноземним наглядачам в наглядових радах і правліннях держкомпаній. Цей цинізм і знущання необхідно припиняти. Гроші потрібно направляти на підтримку людей і економіки", - зазначив політик.

Він підкреслив, що в умовах епідемії та кризи необхідно негайно прийняти пропозиції ОПЗЖ до бюджету-2021.

"Зокрема, ми вимагаємо збільшити фінансування охорони здоров'я на 52 млрд грн, фінансування галузі має становити не менше 5% ВВП. Прожитковий мінімум підняти до 6 187 грн. Мінімальну зарплату вже з 1 січня 2021 р. встановити на рівні 7 000 грн, пенсію - збільшити більш ніж удвічі", - зазначив політик.

Також Юрій Бойко вважає, що повинна бути переглянута й тарифна політика.

"В умовах стрімкого падіння економіки і рівня життя людей тарифи мають бути знижені, а правила надання субсидій – спрощені. Люди повинні отримувати допомогу від держави, а не відмови під надуманим приводом", - упевнений народний депутат.

Владі пора вже зрозуміти - або вона почне щось робити для боротьби з епідемією та економічною кризою, або їхні наслідки стануть для України фатальними.

"Не гратися з карантином і тасувати кадрову колоду, а вибудовувати ефективні фінансові відносини, за яких гроші дійдуть до регіонів. Адже на сьогоднішній день рішення всіх основних питань: і боротьба з епідемією, і забезпечення роботи підприємств, і економічний та соціальний захист громадян лежать саме на місцевій владі", – підкреслив Юрій Бойко.

Він зазначив, що територіальні громади повинні бути дієздатними, передусім фінансово.

"Загальний обсяг непрофінансованих витрат (без урахування витрат на боротьбу з епідемією), які в останні роки були скинуті на місця, перевищує 60 млрд грн. Також в проекті бюджету на 2021 р. урізано цілу низку субвенцій та капітальних витрат місцевим бюджетам. Необхідно зупинити цей вал непрофінансованих витрат, делегованих з центру на місця, і формувати такі міжбюджетні відносини, які дозволять захистити економіку і людей", – сказав політик.

Співголова фракції опозиціонерів акцентував, що міфами й піаром кризу не зупинити.

"Ми вважаємо, що пропозиції від ОПЗЖ у бюджеті на 2021 рік - це ключова позиція, яка повинна бути прийнята. Інакше виправити ситуацію, в якій опинилася країна, буде надто складно. Остаточного зубожіння людей допустити не можна!" – резюмував Юрій Бойко.