Бойко: Без урахування позиції фермерів, які створюють робочі місця на селі, приймати закон про ринок землі не можна

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Без урахування позиції фермерів, які створюють робочі місця на селі, приймати закон про ринок землі не можна. Про це заявив Співголова Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Юрій Бойко під час робочої поїздки в Черкаську область, в ході якої він провів зустріч з представниками фермерських господарств і відвідав одне з сільгосппідприємств регіону.

Як відзначає пресслужба політсили, він підкреслив, що при прийнятті закону про ринок землі повинні бути враховані вимоги фермерів, які створюють робочі місця на селі.

"У законі про ринок землі мають бути враховані всі зауваження і пропозиції фермерів, він повинен захищати їхні права. Звісно, відкривати ринок землі можна тільки після отримання згоди на всеукраїнському референдумі. Потрібно створити такі умови, за яких сільське господарство розвиватиметься, а жителі сіл будуть відчувати себе захищеними. Щоб не було так, що великі агрохолдинги будуть організовувати роботу вахтовим методом, при цьому робочі місця в селах створюватися не будуть. Потрібно підтримувати фермерські господарства, які як раз створюють робочі місця", – зазначив парламентарій.

"Фермери бояться, що агрохолдинги з необмеженими фінансовими можливостями скуплять всю землю, і вони не зможуть продовжити свою діяльність. Ми будемо боротися за те, щоб закон враховував інтереси людей і держави, а не якихось фінансових груп", – підкреслив Юрій Бойко.

Політик також висловив надію, що "слуги народу" зрозуміють, що не можна ламати суспільство через коліно, і почнуть прислухатися до людей.

"Коли мажоритарники від "Слуги народу" приїжджають у свої округи і спілкуються з людьми, то вони починають розуміти, що можуть виникнути проблеми, адже громадяни дуже різко відгукуються про законопроєкт про ринок землі (№2178-10). Росте розуміння, що це колосальна політична і фінансова афера. Є дуже багато тонкощів, які потрібно врахувати при створенні цивілізованого ринку землі", – резюмував Юрій Бойко.

Принципова позиція опозиціонерів – спочатку землі з держвласності треба розпаювати і роздати тим людям, які ще не отримали свій земельний наділ, навести лад у Держгеокадастрі, прийняти чітку законодавчу заборону на продаж землі іноземцям, розробити і затвердити програму розвитку сільського господарства, винести питання про відкриття ринку землі на референдум – і тільки потім приймати рішення в парламенті.

Loading...