Близько половини зареєстрованих в Україні переселенців живе на непідконтрольних територіях, – Мінреінтеграції

ОРДЛО

Фото з відкритих джерел

За словами заступниці міністра, на постійній основі виїхали близько 700-800 тис. переселенців

Близько половини з 1,5 млн офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб проживають на тимчасово непідконтрольних українській владі територіях. Про це повідомила заступниця міністра з питань реінтеграції ТОТ Інна Голованчук в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

Зазначається, що наразі на підконтрольних територіях проживає близько 700-800 тис. зареєстрованих переселенців. "Якщо на листопад кількість зареєстрованих переселенців становить близько 1,5 млн, то з них кількість людей, які проживають на тимчасово окупованій території, – близько половини. Якщо йдеться про реально переміщених осіб, то ми говоримо про 700-800 тис. Це люди, які виїхали звідти і постійно проживають на підконтрольній уряду України території", – висловилася заступниця міністра.

За словами чиновниці, що люди реєструються як ВПО через соціальні міркування. "Тобто це люди, які формально залишаються на окупованих територіях і реєструються як внутрішньо переміщені особи виключно через соціальні міркування. Наприклад, у наших пенсіонерів нема на що жити в окупації і виїхати звідти не мають можливості. І держава повинна піклуватися про своїх громадян", – сказала Голованчук.

Новини за темою: США виділили 2 млн доларів для згуртування переселенців з Донбасу

Раніше повідомлялося, що в Мінреінтеграції заявили про плани запустити безкоштовне тестування на COVID-19 на КПВВ на лініях розмежування. У відомстві сподіваються на запуск послуги до кінця року.

Loading...