live

Благовіщення Пресвятої Богородиці у Києво-Печерській лаврі, - повне відео служби

Києво-Печерська лавра Фото з відкритих джерел

Сьогодні, 7 квітня, о 9.00, розпочалося Благовіщенське богослужіння в трапезному храмі Києво-Печерської лаври.

Подивитися повне відео богослужіння можна тут:

Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Великодня і Різдва Христового – як пам'ять про благу вість Діві Марії про непорочне зачаття і народження Сина Божого.

Благовіщення Пресвятої Богородиці означає "радісну звістку, повідомлену Пресвятій Богородиці".

Слово "Благовіщення" — це буквальний переклад з грецької мови слова "Εὐαγγελισμός" – Еваглеліе, Добра звістка. Саме так називаються перші чотири книги Нового Заповіту, найважливіші книги Біблії. Пророцтво про народження Спасителя світу відбулося як легкий подих вітру, непомітно для всього світу. Схиляючись перед силою віри Богоматері і Її повною довірою Богові, Церква віддає Діві Марії першість честі серед усіх колись народжених людей.

Благовіщення — знаходиться рівно посередині між Старим і Новим Завітом. Заповіт з Авраамом почався з сумніву його літньої дружини Сарри у своїй здатності стати матір'ю, родоначальницею Богообраного народу. Новий Завіт став можливий завдяки чистій вірі Діви Марії в одкровення про надприродне народження Її майбутнього Сина.

Зазначимо, у зв'язку з поширенням на території України інфекційного захворювання COVID-19 були посилено карантинні заходи. Через це у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі до офіційного закінчення національного карантину богослужіння будуть відбуватися в закритому режимі без участі парафіян і прочан. Братія обителі продовжують підносити в храмах монастиря сугубі молитви "під час згубної пошесті", щоденно молитися про тих, хто вже захворів цією недугою, і про лікарів, які борються за життя наших співгромадян.

Як повідомляли раніше, президент Володимир Зеленський поспілкувався з главами церков щодо безпеки святкування Великодня та проведення богослужінь в умовах поширення COVID-19. За словами Зеленського, керівники церков погодилися щодо проведення онлайн-богослужінь.