Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Бюджету-2021 не вистачить на вакцинацію та лікування від COVID, - НСЗУ

Фото з відкритих джерел

Закладених у бюджет 123 млрд не вистачить на запобігання пандемії – вакцинацію

За умови виділення у Держбюджеті-2021 123 мільярдів на Програму медичних гарантій (ПМГ) не буде коштів на підвищення фінансування первинної ланки медичної допомоги та вакцинацію від COVID-19. Про це повідомили у Національній службі здоров'я України.

"У запропонованому бюджеті на 123 млрд на лікування пацієнтів з COVID-19 на весь рік передбачено лише 14,5 млрд грн. Зважаючи на динаміку захворюваності і зростання навантаженості на систему, вже у другому кварталі нам доведеться в десять разів зменшити видатки на лікування пацієнтів з COVID-19. І відмовитися від доплат лікарям за роботу з такими пацієнтами", – йдеться у повідомленні.

Також там зазначили, що для того, щоб подолати пандемію, потрібно закладати кошти не лише на лікування, а і на запобігання інфікуванню.

Новини за темою: НСЗУ уклала договори з усіма лікарнями для виплат надбавок медикам

"Найбільш надійний метод – це вакцинація. У бюджеті обсягом 123 млрд у Програмі медичних гарантій 2021 недостатньо коштів для підвищення фінансування первинної ланки медичної допомоги та вакцинацію від COVID-19. Це питання національної безпеки. Уряди США, Німеччини на ще багатьох країн уже готуються до масштабного проєкту вакцинації. І з боку України буде відповідальним та виваженим кроком – виділити на це кошти та забезпечити громадян захистом від хвороби", – зазначили у службі.

Там підкреслили, що бюджет у 123 млрд не дозволить НСЗУ запровадити доплати за досягнення індикаторів якості для первинної та екстреної допомоги, що мали б відчути у першу чергу пацієнти.

"Також НСЗУ доведеться зменшити кількість послуг з ранньої діагностики раку, які держава оплатить пацієнтам. А онкологічні захворювання – серед лідерів в причинах смертності в Україні", – додали там.

Новини за темою: У НСЗУ перелічили безкоштовні медпослуги, які можна отримати при лікуванні онкозахворювання

Раніше у Національній службі здоров'я України заявляли, що їм не вистачає майже 5,6 млрд грн на оплату медзакладам, які мають договори на лікування пацієнтів із COVID-19 у стаціонарі.

Loading...