live

Більшість ліків, які є у протоколі лікування коронавірусу, є дефіцитними , – лікар Комаровський

Лікар-педіатр, письменник і телеведучий Євген Комаровський

Фото з відкритих джерел

В цілому протокол МОЗу повністю відповідає тому, як зараз лікують від коронавірусу у світі

Величезну кількість ліків, які є у протоколі Міністерства охорони здоров'я для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19), ще потрібно знайти.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив лікар-педіатр, письменник і телеведучий Євген Комаровський.

Популярний лікар зазначив, що протокол лікування коронавірусу, який нещодавно представили у МОЗ, є копією протоколу більшості країн світу. За словами Комаровського, він є потрібним, адже ліків, які показані при коронавірусі, у світі ще немає.  

Новини за темою: У Кіровоградській області дві вагітні жінки захворіли на коронавірус

"Юридично, коли ви купуєте ліки, там є така графа "показання для застосування". Якщо у певних ліках, наприклад, Плаквеніл, який використовують для лікування малярії, але там немає у показанні такого слова як коронавірусна інфекція, то юридично лікар, який призначив цей препарат при коронавірусній інфекції пацієнту, вчиняє кримінальний злочин.  Оскільки є наказ, то він і дозволяє лікарям використовувати подібні ліки, але вимагає, щоби пацієнт, або його родичі, давали юридичне підтвердження, що вони погоджуються на ці варіанти експериментальної терапії", – пояснив Комаровський.

Новини за темою: Кличко: У Києві за добу виявили 41 випадок зараження коронавірусом, з них 26 — у Києво-Печерській лаврі

Він додав, що в цілому протокол повністю відповідає тому, як зараз лікують від коронавірусу у цілому світі. Окреме питання, що не усі ліки, які там прописані, можна знайти в Україні.

"Наскільки я розумію, величезну кількість ліків, яка є у протоколі, ще потрібно знайти", – прокоментував Євген Комаровський.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я оприлюднило протокол "Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)". Документ розміщено на сайті МОЗ.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що МОЗ затвердило єдиний державний протокол лікування для хворих на COVID-19 та деталізувало список лікарів, які отримуватимуть доплату під час боротьби із коронавірусом.

 

 

 

Loading...