Без підвищення зарплати українські медики просто виїдуть за кордон, - Степанов

Максим Степанов МОЗ

За його словами, українські медики стали "магнітом для європейських країн"

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляє про необхідність суттєвого підвищення зарплат лікарям та медичним працівникам, бо інакше вони виїдуть за кордон. Про це очільник МОЗ розповів в ефірі шоу "Свобода слова" на ICTV, повідомляє hromadske.

"Якщо ми не піднімемо заробітну плату нашим медичним працівникам… Вони, особливо після ковіду, стали магнітом для всіх європейських країн. І зараз наші медичні працівники почнуть виїжджати, і почнуть зі спеціальності, яку, мабуть, уже всі вивчили в нашій країні — реаніматолог-анестезіолог", — зазначив Степанов.

Окрім цього, він зауважив, що таких лікарів в Україні 7,5 тисячі, і вони довели, що є дуже фаховими спеціалістами.

Новини за темою: Медикам освітніх закладів встановлять карантинну надбавку до зарплати

За словами міністра, у своєму бюджетному запиті МОЗ заклало 23 тисячі гривень зарплати для лікарів, 17 тисяч — для медсестер, 12 — для санітарок. Однак Кабмін таку пропозицію не підтримав, саме тому Степанов є єдиним міністром, який не підтримав проєкт бюджету до другого читання.

Очільник МОЗ наголосив, що "зараз не питання якихось шикарних речей, нам потрібно банально вижити. Ми побачили всі, в якому стані знаходиться наша медицина". 

Новини за темою: Бюджету-2021 не вистачить на вакцинацію та лікування від COVID, - НСЗУ

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що заробітна плата лікаря в Україні повинна починатися від 22-25 тисяч гривень.

Loading...