Без грошей і житла: Жителі ОРДЛО не можуть повернутися додому з-за кордону

Фото з відкритих джерел

Туристи у березні виїхали за кордон з території Росії

Жителі окремих регіонів Донецької і Луганської областей, які непідконтрольні українському уряду, не можуть повернутися додому з-за кордону. Про це повідомив блогер Фашик Донецький. 

Як зазначається, туристи з ОРДЛО у березні поїхали на відпочинок за кордон, однак наразі через пандемію коронавірусу в світі мешканці регіонів не можуть ні придбати квитки на рейс додому, ні оплатити проживання в готелях, адже фінансові заощадження скінчилися. Наразі громадяни перебувають у Туреччині, ОАЕ та в Таїланді. 

Зокрема, відпочивальники відправилися у подорож з українським закордонним паспортам, але з території Росії. Однак тепер люди не можуть повернутися тим самим шляхом, адже через запровадження у РФ карантину для іноземців, мешканців ОРДЛО не пускають до країни. 

"Жителям (ОРДЛО - ред.) було чітко сказано, що в Росії їх вважають громадянами України з усіма наслідками, що випливають. В українські дипломатичні представництва ці громадяни зрозуміло, що не побігли, тому що через Україну їм повертатися не можна, можна надовго залишитися для жалісливих бесід з СБУ. Більшість з них або їхніх родичів - це чиновники окупаційної адміністрації або представники т.зв. "Спецслужб ЛДНР", а простими словами, колаборанти Кремля", - йдеться у матеріалі. 

Новини за темою: У Росії українця із симптомами коронавірусу COVID-19 хочуть відправити на лікування в ОРДЛО

До слова, раніше жителі непідконтрольних районів Донбасу, які отримали російський документ в рамках прискореної паспортизації Путіна, з'ясували, що в РФ їхні паспорти не сприймають як повноцінне посвідчення особи.

Нагадаємо, нещодавно міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що на території ОРДЛО було зафіксовано 12 випадків зараження COVID-19. Згодом уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова наголосила, що у цих регіонах знаходиться 91 особа з підозрою на пневмонію, при цьому тести на визначення COVID-19 там відсутні. 

Окрім цього, у ЗМІ з'явилася інформація про те, що жителі ОРДЛО, які мають російські паспорти, можуть без проблем перетинати незаконні пункти пропуску між Росією і окупованими регіонами Донеччини і Луганщини, попри закриття кордонів для іноземців. Через деякий час цю інформацію підтвердив уряд Росії. 

У той же час в анексованому Криму виявили перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Однак, вже через декілька днів ситуація погіршилася

Схожа ситуація почала спостерігатися у в'язницях в Криму та на непідконтрольних територіях Донбасу. У зв'язку з цим понад сотня громадських організацій із різних країн світу, у тому числі України, закликали міжнародні організації ООН, Ради Європи, Євросоюзу, ОБСЄ та їхніх країн-учасниць терміново відреагувати на поширення коронавірусу у в'язницях окупованого Криму та непідконтрольного українській владі Донбасу.

Loading...