live

Барщовський через суди уникає повернення кредитів на 6 млрд, - розслідування

Тарас Барщовський Фото з відкритих джерел

У 2011-2013 роках компанії Барщовського "Яблуневий Дар" і "Танк Транс" взяли кредити у "Дельта Банку"

Компанії "Яблуневий Дар" та "Танк Транс", власником яких є бізнесмен Тарас Барщовський через суди намагаються ухилитися від повернення банківських кредитів, які взяли на 6 мільярдів гривень майже 10 років. Про це свідчать матеріали розслідування видання "Судовий репортер".
 
Так, у 2011-2013 роках компанії Барщовського "Яблуневий Дар" і "Танк Транс" взяли кредити у "Дельта Банку" на кілька десятків мільйонів євро. Через деякий час, у 2015, компанії підписали з декількома клієнтами банку угоди про зарахування зустрічних однорідних вимог. Після цього сторони домовилися про взаємозалік.
 
Зокрема, серед цих клієнтів були компанія Cargill (на той час мала у власності 30% акцій "Дельта Банку") та ТОВ "Інвестком", яке пов’язують із компанією "Фокстрот". Тоді фірми Барщовського провели декілька таких операцій, загальна сума яких становила понад 100 мільйонів євро.

Через деякий час, у березні 2015, Нацбанк заніс "Дельта Банк" до категорії неплатоспроможних, Однією в причин такого рішення стало неповернення грошей позичальниками. У результаті цього компанії "Яблуневий Дар" і "Танк Транс", посилаючись на зарахування зустрічних вимог, подали до суду позов з вимогою припинити застави та іпотеки. У свою чергу Львівські суди задовольняли їх вимоги. 

Згодом компанія "Яблуневий Дар" спробувала вивести із застави майнові права інтелектуальної власності на торговельну марку Galicia, ціна якої становила тоді 49,5 мільйона гривень. Тоді Госпсуд Львівської області та колегія в апеляції, незважаючи на заборгованість по штрафних санкціях і нараховані відсотки за користування кредитом, стали на сторону компанії, А вже у січні наступного року Вищий господарський суд скасував попередні рішення.
 
Таким чином наприкінці 2019 року загальна сума вимог банку до "Яблуневого Дару" і "Танк Трансу" перевищила 6 мільярдів гривень.
 
"Повернення цих грошей точно не стало б зайвим. Адже "Дельта Банк" винен державі 4 млрд грн кредиту рефінансування. Однак держава після тривалої судової тяганини передумала змагатися за ці гроші", — йдеться у матеріалі "Судового репортера".

До слова, з грудня 2019 року, суди першої інстанції з порушеннями процедури декілька разів арештовували майно "Яблуневого Дару". Наприклад, у Залізничному суді Львова наклали арешт, не вказавши перелік майна та його вартість. А 29 січня Яворівський райсуд Львівської області арештував майно підприємства по іншій кримінальній справі. У той же час до суду було подано заяву про банкрутство компнаїі "Яблуневий Дар".  Попри це у 2019 році журнал "Новое время" включив Тараса Барщовського у список 100 найбагатших людей України. Згідно з рейтингом, Барщовський посів 60-ту сходинку, а загальна оцінка активів бізнесмена становила 105 мільйонів доларів.
 
Нагадаємо, у п'ятницю, 21 лютого, відомий бізнесмен Тарас Барщовський, що входив до рейтингу 100 найбагатших людей України за версією журнала Новое Время, втратив контроль над частиною активів, які належали Групі T.B. Fruit.
Loading...