Багато помилок і неточностей: У МОН кардинально змінять підхід до відбору шкільних підручників

Фото з відкритих джерел

Також у відомстві назвали причини такої критичної ситуації

Міністерство освіти і науки України заявило, що перегляне чинну систему експертизи шкільних підручників, у відомстві також запевнили, що поділяють занепокоєність громадськості щодо наявності помилок, неточностей та недоречного контенту в шкільних підручниках. Про це повідомляє пресслужба МОН

Згідно з повідомленням, у міністерстві змогли назвати декілька чинників, які спричинили таку проблему із підручниками, зокрема: 

  • автори й видавництва фізично не встигають якісно підготувати та відредагувати свої підручники;
  • підручники впроваджуються у шкільній практиці без належної їх апробації, що певний час використовувалася з метою вивчення якості підручників;
  • автори подають частину матеріалів підручника у видавничій верстці, а частину – в рукописі, що не дозволяє цілісно оцінити майбутнє видання та виявити всі помилки й недоречності;
  • стислі терміни вибору підручників педагогічними працівниками й закладами загальної середньої освіти (коли запропоновану кількість підручників фізично неможливо розглянути у встановлені терміни).

Новини за темою: Як студенти складатимуть іспити і захистять дипломи на карантині: Рекомендації від МОН

Як зазначається, велика кількість підручників зумовлена тим, що свого часу колегія МОН пішла назустріч проханню видавництв і знизила нижню межу вибору підручників учителями із 20 тисяч до 10 тисяч.

З одного боку, це дало можливість врахувати більшість пропозицій учителів, але з іншого – заклало ризики зниження якості експертизи цих підручників.

Новини за темою: В Україні абітурієнтів з ОРДЛО та Криму хочуть безкоштовно готувати до вступу

У МОН також наголосили, що мають місце факти недобросовісного виконання зобов'язань деякими видавництвами, які економлять на фахових редакторах і, користуючись ситуацією терміновості, допускають до видання неякісно вичитані підручники. Хоча за угодою, укладеною з видавництвами, саме на них та авторів покладається відповідальність за якість підручників.

Новини за темою: Для школярів 5-9 класів розроблять нову освітню програму, - МОН

Нагадаємо, нещодавно у шкільному підручнику з хімії за 9 клас помітили інформацію про те, що сода має профілактичні та лікувальні властивості при онкологічних захворюваннях.

Згодом у Міністерстві освіти і науки України відповіли, що інформація у підручнику за 9 клас з хімії, де харчова сода нібито лікує рак, сприяє розвитку критичного мислення в учнів, тому наразі немає підстав для скасування з підручника грифу "рекомендовано Міністерством". 

Loading...