Авіакатастрофа "МАУ": Україна поставить питання прямого діалогу прокуратури із іранською стороною

Авіакатастрофа українського літака в Ірані

IRNA

Таким чином українська сторона прагне прискорити слідство та притягти винних до відповідальності

Представники української делегації підніматимуть під час другого етапу переговорів в Ірані щодо співробітництва у рамках розслідування авіакатастрофи літака "МАУ" рейсу PS752 "Тегеран-Київ" питання прямої комунікації прокуратури та слідчих органів з компетентними органами Тегерану для того, аби  прискорити слідство та притягнути до відповідальності винних осіб. Про це заявив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов у коментарі ZN.

Він наголосив, що головним завданням перемовин, які пройдуть 19-20 жовтня, є підвищення якості слідства та оперативності обміну даними. Оскільки через це попередня співпраця була не ефективною.

"За весь час слідства до іранської сторони нами було скеровано 5 запитів про міжнародну правову допомогу. Проте їх розгляд, м’яко кажучи, міг би бути і кращим. Слідство не отримало конкретних відповідей на жодне з питань, а на січневий запит, який стосується надання інформації щодо шістьох підозрюваних в Ірані осіб у збитті українського літака, взагалі повна тиша. Тому така пряма комунікація між правоохоронними органами обох країн мала б підвищити якість слідства та оперативність обміну даними", - зазначив Гюндуз Мамедов.

Переговори триватимуть у декількох групах. У кримінальному блоці розслідування працюватимуть прокурори Офісу генпрокурора та слідчі Служби безпеки. У технічному - спеціалісти, які мають встановити причини падіння літака.

Українську делегацію очолить Гюндуз Мамедов, її склад затвердив президент Володимир Зеленський. У переговорах братимуть участь представники Міністерства закордонних справ, Мінюста та "МАУ".

Новини за темою: Авіакатастрофа МАУ в Ірані: Чи збили літак ракетою

Нагадаємо, що вранці 8 січні 2020 року іранські військові збили літак авіакомпанії "МАУ", коли той вилітав із аеропорту Тегерану. На борту літака перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто з них не вижив. В Ірані пояснили, що літак "МАУ" прийняли за ворожий об'єкт через збій у системі.

Loading...