Аваков особисто заплатив понад 800 тисяч за літак, на якому привезли Марківа в Україну

Повернення Віталія Марківа в Україну. 4 листопада 2020 року Національна гвардія України

Необхідність використання приватного літака була обумовлена складним епідемічним станом в регіоні Ломбардія

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков поінформував Національне агентство з питань запобігання корупції, що 5 листопада 2020 року здійснив видатки у сумі 836 244 грн 50 коп. За ці кошти був орендований приватний літак для доправлення в Україну з Італії нацгвардійця Віталія Марківа. Про це повідомив заступник глави МВС Антон Геращенко у своєму Facebook.

"Міністр повідомив НАЗК письмово, у зв’язку з ухваленням рішення Конституційного суду від 27 жовтня та призупиненням технічної можливості для подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані на сайті НАЗК.

Ці кошти були витрачені на оплату послуг з оренди приватного літака Falcon для доправлення в Україну з Італії українського гвардійця Віталія Марківа. Час у дорозі 2 години 35 хвилин. Борт був у користуванні з 10:45 (за міланським часом)", - зазначив заступник міністра.

За словами Геращенка, необхідність використання чартерного літака була обумовлена складним епідемічним станом в регіоні Ломбардія, загрозою можливого закриття регулярних авіаційних рейсів між Україною та Італією. Тому Аваков вирішив оплатити чартерний рейс за власні кошти.

Новини за темою: Нацгвардієць Марків прибув до Києва і розповів про плани на найближче майбутнє

Нагадаємо, 3 листопада італійський суд виправдав нацгвардійця Віталія Марківа, якого визнали винним у вбивстві італійського журналіста. Зауважимо, українець був засуджений до 24 років позбавлення волі, проте українська сторона продовжувала оскаржувати це рішення.

Після повернення чоловіка в Україну уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що сторона обвинувачення у справі нацгвардійця Віталія Марківа буде звертатися до Касаційного суду Мілана.

Також вона додала, що Віталій Марків планує позиватися до Європейського суду з прав людини через трирічне перебування у в’язниці.

Loading...