Атомники провели акцію протесту у Києві

Atomprofspilka
Сьогодні, 19 серпня, за ініціативи Атомпрофспілки України відбулася попереджувальна акція протесту працівників Державного підприємства НАЕК "Енергоатом". Про це повідомляє пресслужба організації на своїй сторінці у Facebook.
 
Атомники вимагали переглянути дискримінаційну політику стосовно державної Компанії, закріплену у Постанові Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2020 року, та напрацювати дієві заходи виходу стратегічно важливого підприємства із критичного фінансового стану.
 
Представники трудових колективів атомних електростанцій України висловили протест та довели до відома Уряду України своє обурення щодо остаточного варіанта прийнятої Постанови "Про внесення змін до Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії" — так званої нової моделі ПСО.
 
Озвучив вимоги представників відокремлених підрозділів енергокомпанії-учасників акції протесту до Кабінету Міністрів України на зустрічі з Прем’єр-міністром України заступник Голови Атомпрофспілки України – голова ППО ДП НАЕК "Енергоатом" Олексій ЛИЧ:
 
1. Звільнити з обійманої посади в.о. міністра енергетики Буславець О.А.
 
2. Зняти обмеження для ДП НАЕК "Енергоатом" при проведенні торгів на ринку електричної енергії, передбачених у додатку до Постанови КМУ від 05.08.2020 №694.
 
3. Розробити та затвердити Програму розвитку атомно-енергетичного комплексу України.
 
4. Припинити ручне управління взаємовідносинами між суб’єктами–учасниками енергоринку.
 
5. Розпочати процедуру створення окремого органу управління атомно-енергетичним та промисловим комплексом.
 
6. Забезпечити використання у повному обсязі наявних потужностей АЕС.
 
7. Терміново приступити до виконання заходів, передбачених Законом України від 17.05.2020 №2386 "Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії".
 
8. При прийнятті рішень щодо виходу із кризової ситуації, що склалася на енергоринку України в результаті непрофесійних дій органу державного управління — Міненерго, безумовно, враховувати міжнародні зобов’язання, прийняті Україною, щодо забезпечення ядерної, радіаційної та екологічної безпеки.
 
У разі невиконання або неналежного виконання перелічених вимог, колектив ДП НАЕК "Енергоатом" залишає за собою право на застосування радикальніших заходів, у тому числі із залученням міжнародних глобальних профспілкових об’єднань, членами яких є Атомпрофспілка України.
 
"Завдячуючи оперативності й підтримці спілчан, акція протесту сьогодні має успіх. О 10.00 відбулася моя зустріч з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. Від вашого імені я озвучив усі вимоги до Кабінету Міністрів України щодо виходу із кризової ситуації, яка склалась у ДП НАЕК "Енергоатом", розповів про стан справ у атомній енергетиці та в трудових колективах Компанії. Ми детально обговорили кожний пункт вимог і досягли домовленості, що сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів буде ухвалено рішення з перегляду прийнятої ним Постанови щодо спеціальних зобов’язань учасників ринку електроенергії (Таке рішення було ухвалено 19.08.2020 року — Ред.)
 
На жаль, наші попередні звернення до влади жодного успіху не мали. Нині у Кабміні створено кризовий штаб, який повинен розв’язувати усі проблемні питання, що виникають в енергетиці України. Мене запрошено до участі в роботі цього штабу, я зможу висловлювати точку зору атомників, а також брати участь у розробці заходів з виходу із кризового стану. Проблеми, порушені у вимозі учасників акції протесту, які є представниками усіх відокремлених підрозділів Компанії, розглянуті й уже дано певні доручення на рівні Кабінету Міністрів України", - зазначив Олексій Лич.
 

Нагадаємо, голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявляв, що на сьогодні потужність "Енергоатому" використовується не в повному обсязі, хоча могла б використовуватися більше. Відповідно, якби більше атомних блоків працювало і на більшій потужності, вони б виробляли більше електроенергії, і був би кращий фінансовий стан.

Раніше повідомлялося, що первинна профспілкова організація (ППО) ДП НАЕК "Енергоатом" планує попереджувальну акцію протесту біля Міністерства енергетики та Кабінету міністрів з метою перегляду державної політики по відношенню до генеруючої компанії.

Loading...