Астрономи створили гігантську двомірну карту Всесвіту

Фото з відкритих джерел

Карта покриває близько половини неба, має в собі в цифровому вигляді понад 10 трлн пікселів і містить близько 2 млрд небесних тіл

Міжнародна дослідницька група випустила гігантську двомірну карту Всесвіту. Про це заявила Національна астрономічна обсерваторія Китаю, передає "Сіньхуа".

Близько 200 дослідників з проєктів Beijing-Arizona Sky Survey (НАОК) і Dark Energy Spectroscopic Instrument (DESI) протягом 6 останніх років спільно спостерігали галактики та аналізували отримані дані. Вони з'єднали зображення, за якими спостерігали, і сформували гігантську двомірну карту Всесвіту.

За словами Цзоу Ху з НАОК, карта покриває близько половини неба, має в собі в цифровому вигляді понад 10 трлн пікселів і містить близько 2 млрд небесних тіл.

Астрономічні спостереження свідчать, що Всесвіт розширюється, і це розширення прискорюється. Як пояснив заступник директора НАОК Чжао Гунбо, який також бере участь у проєкті DESI, астрономи називають потужність, яка призводить до розширення Всесвіту, темною енергією.

За його словами, темна енергія, яка поки залишається загадкою, становить близько 68% Всесвіту.

Вимірюючи великомасштабні червоні зсуви галактик, які зазвичай вважаються доказом розширення космосу, астрономи можуть описати тривимірне розміщення космічних матеріалів і показати, як темна енергія впливає на розширення Всесвіту.

Новини за темою: Hubble показав найбільше кільце Ейнштейна у Всесвіті

Раніше повідомлялося, що у Всесвіті міжнародна група астрономів виявила нову гігантську структуру, яка складається з восьми скупчень галактик.

Loading...