Астрономи показали "газовий міст" між скупченням двох галактик

NASA

Довжина "газового потоку" становить понад три мільйони світлових років

Астрономи Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США показали, який вигляд має потік газу між скупченням двох різних галактик. Про це повідомляє пресслужба NASA.

Як зазначається, два скупчення галактик зіткнулися кілька сотень мільйонів років тому. А через деякий час вони пройшли один через одного. Це спричинило випуск потоку гарячого газу в кожному скупченні галактик. У результаті цього утворився незвичайний міст між двома об’єктами. Наразі цей міст накачаний частинками від надмасивної чорної діри. 

NASA

Водночас у NASA пояснили, що ця система називається Abell 2384. Складене зображення "мосту" було зроблене завдяки рентгенівським знімкам обсерваторій Chandra від NASA й XMM-Newton від Європейського космічного агентства та індійського гігантського радіотелескопа.

Новини за темою: У NASA вибрали найкраще фото Землі

Зокрема, на знімках можна побачити, що частини, які вилітають з полюсів надмасивної чорної діри в центрі однієї з галактик руйнують цей "газовий потік" між скупченнями галактик. 

Новини за темою: NASA показала, з якою швидкістю МКС обертається навколо Землі

До слова, довжина цього потоку становить більше, ніж три мільйони світлових років, а його маса досягла приблизно 6 трильйонів планет Сонця.

Нагадаємо, нещодавно американські вчені NASA показали процес танення льодовиків на Землі протягом останніх 16 років. За словами вчених, результати дослідження дають уявлення про те, як змінюються полярні крижані аркуші.

Loading...