Археологи виявили на узбережжі Чорного моря руїни стародавнього монастиря

Нові знахідки підтверджують життя на острові Святого Івана ще у VI столітті до нашої ери

Чорногорські дослідники знайшли на місці храму Аполлона на узбережжі Чорного моря 1500-річний колодязь ранньохристиянського монастиря. Про це йдеться у статті вчених.

Повідомляється, що археологи виявили знахідку на острові Святого Івана біля узбережжя чорноморського міста Созополь. Нові знахідки підтверджують життя на острові ще у VI столітті до нашої ери — це період, коли давньогрецькі поселенці заснували Аполлонію Понтіка, попередницю сьогоднішнього Созополя.

"Те, що ми розкопали тут, — це монастирський колодязь або аязмо, побудований 1500 років тому на фундаменті святого джерела храму божества Аполлона, який передував цьому монастирю", — сказав археолог Казимир Попконстантінов.

За його словами, роботи продовжуються, команда дослідників не досягла початку священного колодязя.

"У цьому році розкопки були присвячені з’ясуванню будівельної та функціональної історії, так би мовити, дуже важливої споруди ранньохристиянського монастиря, аязмо, тобто споруди, в якій була вода", — розповідає заступник керівника археологічної групи та завідувач кафедри археології Велико-Тирновського університету,  професор Розіна Костова.

Вона зауважила, що це храм є унікальним для Болгарії, оскільки він використовувався понад 12 століть та має дуже багату документовану історію, що не характерно для відповідних споруд країни.

Новини за темою: У Криму археологи виявили стародавню керамічну майстерню. Фото

Нагадаємо, британський археолог Кен Дарк із Університету Редінга стверджує, що розкопав місце, що було свого часу домом, у якому провів своє дитинство Ісус Христос.

Loading...