Арбітражний суд почав розгляд справи про захоплення Росією активів "Укренерго" у Криму

Фото з відкритих джерел

Українська компанія вимагає від Росії компенсації за завдані збитки

Міжнародний арбітражний суд у Парижі розпочав розгляд справи щодо незаконного захоплення Росією активів НЕК "Укренерго" на території анексованого Криму. Про це повідомляє пресслужба компанії. 

Як зазначається, розгляд було розпочато 16 липня. У межах цієї справи "Укренерго" вимагає компенсації за порушення Росією Угоди між Кабміном і урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року. Зокрема, йдеться про захоплення Росією під час анексії Криму об’єктів, які належать "Укренерго".

Крім цього, українська компанія вимагає відшкодувати незаконну експропріацію інвестицій "Укренерго" в Криму та порушення зобов’язання гарантувати повний та безумовний правовий захист.

Наразі суд відмовив РФ у можливості подати запит на розділення провадження на етап визначення юрисдикції справи та етап розгляду по суті. 

Новини за темою: Голова "Укренерго" залишає свій пост, - Гончаренко

"Процесуальний календар для решти арбітражу буде встановлений після того, як суд ухвалить рішення про необхідність розділення справи на етапи", – пояснили в "Укренерго". 

За словами члена правління НЕК Максима Юркова, вартість активів, щодо яких подано позов, буде встановлено після проведення оцінки.

Нагадаємо, наприкінці серпня минулого року "Укренерго" повідомила Росію про передачу до арбітражного суду вимог у спорі щодо втрачених активів компанії в Криму через анексію РФ півострову у 2014 році.

Зауважимо, перед цим, у квітні 2018 року, найвищим російським посадовцям було вручено офіційні письмові повідомлення "Укренерго" про інвестиційний спір у рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Росією та Україною. Таким чином українська сторона намагалася вирішити спір з представниками РФ шляхом переговорів, але Росія не надала відповіді.Loading...