Антимонопольний комітет взявся перевіряти "кусючі" ціни ПЛР-тестування на COVID-19

Фото з відкритих джерел

Наразі максимальна офіційна ціна на тестування становить 2200 гривень

Антимонопольний комітет України почав перевірку дотримання вимог конкурентного законодавства під час формування цін на проведення ПЛР-тестів. Про це написав у своєму Facebook голова Північного міжобласного відділення АМКУ Олексій Хмельницький. 

За його словами, наразі офіційна ціна "кусається", оскільки за тест треба заплатити мінімум 715 гривень, а максимум – 2200 гривень. Він також зауважив, що надійшов запит від депутата Київради про те, чи можуть кілька лабораторій домовитися тримати таку ціну. 

Новини за темою: Коронавірус став менш смертельним, проте більш заразним, - вчені

"За запитом депутата відділення розпочало дослідження дотримання вимог конкурентного законодавства під час формування цін на проведення ПЛР-тестів. Наведена в звернені інформація може свідчити про наявність в діях медичних лабораторій у Києві, постачальників та/або виробників ПЛР-тестів ознак порушень конкурентного законодавства, а саме атиконкурентних узгоджених дій (схожі дії на ринку, що призвели до усунення конкуренції) або зловживання монопольним становищем", - зазначив Хмельницький.

Він також зауважив, що АМКУ поки не може нікого звинувачувати, оскільки комітет не каральний і не правоохоронний орган, однак у сферу відомства входить визначити, чи не порушено конкурентне законодавство при формуванні ціни.

Новини за темою: Пандемія COVID-19 перейшла до нової фази, - ВООЗ

Нагадаємо, станом на ранок вівторка, 18 серпня, в Україні лабораторно підтверджено 94 436 випадків коронавірусної інфекції

 

Loading...