"Антонов" виготовив перший літак без російських деталей

Ан-178 Фото з відкритих джерел

При його виробництві було використано близько 2/3 обладнання компаній-підрядчиків США

Державне авіабудівельне підприємство "Антонов" виготовило перший серійний транспортний літак Ан-178, без застосування російських деталей. Про це в інтерв’ю "Укрінформу" повідомив президент ДП "Антонов" Олександр Лось.

"Це перший літак, який складається без жодної російської деталі. Нас звинувачують у тому, що кілька років ми не випускали серійні літаки. Але з початком воєнної російської агресії у 2014 році ми втратили не тільки ринок збуту, а й ринок постачання важливих компонентів. Деякий час зайняло імпортозаміщення та пошук нових постачальників", - сказав Лось.

Зокрема, при його виробництві було використано близько 2/3 обладнання компаній-підрядчиків США, все інше - вітчизняні аналоги.

"Причому проєктну роботу з заміщення російських комплектуючих ми провели власним коштом. Насправді широка міжнародна кооперація передбачалася ще у 2010-2011 роках при розробці проєкту Ан-178. У 2015-2016 роках ми просто продовжили цю планомірну роботу", - додав Лось.

Новини за темою: Авіабудування в Україні: Розвінчування міфів й перспективи ДП "Антонов"

Нагадаємо, генеральний директор державного підприємства "Антонов" Олександр Донець задекларував за грудень 1,2 млн грн зарплати.

Loading...