Андрій Рева: Ми стоїмо перед глобальним підвищенням цін на "комуналку"

Андрій Рева Скріншот відео

В Україні склалася патова ситуація, яку ніхто не хоче розв’язувати, каже колишній міністр

Українці опинилися перед можливим глобальним підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр соціальної політики України у 2016-2019 роках Андрій Рева.

Андрій Рева зазначив, що підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні, яке сьогодні відбувається, спричинене існуванням монополістів.

"Як може бути ринок газу в Україні, якщо у нас є структура, яка фактично контролює ледь не 90% усього ринку? Це "Нафтогаз України", – нагадав колишній член Кабміну.

Андрій Рева зазначив, що сьогодні склалася ситуація, коли теплоенерго змушені продавати тепло за заниженим тарифом, бо ціна на газ – одна, а вартість тепла, до якої входить і ціна на блакитне паливо, занижена. Тому, каже колишній міністр, і виникає різниця у тарифах.

Новини за темою: Українці не в змозі сплачувати драконівські комунальні тарифи, – Загородній про необхідність списання боргів

"Сьогодні різниця у тарифах, яку не відшкодував уряд України, – 20 млрд грн. Відповідно, є заборгованість – 44 млрд грн – підприємств теплової енергетики перед "Нафтогазом", а на цю заборгованість ще нараховуються штрафи і пеня, і виникає проблема, що у них немає грошей, звідки платити, а йде опалювальний сезон. І всі сидять у боргах перед "Нафтогазом України", усі заборгували 114 млрд грн. "Нафтогаз" показує збитки в 11 млрд і тупо піднімає ціну на газ, як зараз на 45%", – сказав Андрій Рева.

За його словами, таким чином в Україні склалася патова ситуація, яку ніхто не хоче розв’язувати.

Окрім того, каже він, заборгованість перед "зеленою енергетикою" становить близько 20 млрд грн, а відшкодування не проводиться, тому постало питання про скасування пільгової вартості електроенергії (90 коп. за перші 100 кВт), таким чином споживачі за кожен кіловат платитимуть по 1,68 грн, тобто майже удвічі більше.

"Якщо підніметься ціна на електроенергію, 35% у структурі води – це ціна на електричну енергію. І на водовідведення. Тобто ми стоїмо перед можливим глобальним підвищенням цін на житлово-комунальні послуги", – застеріг Андрій Рева.

Як повідомляли, у Міненерго розповіли, чи планують підвищення тарифів на електроенергію у жовтні.

Раніше національна газопостачальна компанія "Нафтогаз України" встановила ціну на блакитне паливо в рамках тарифу "Річний". Так, річний тариф передбачає, що за кубометр газу споживачам доведеться віддати 4,73 гривні з ПДВ і без урахування доставки. Зазначається, що підключення до цього тарифу буде доступне з 15 серпня 2020 року.

Loading...