Amnesty International заявила про зростання випадків порушень прав у період пандемії коронавірусу в Україні

Домашнє насильство

Фото з відкритих джерел

Є стурбованість, що поліція може зменшити пріоритет найбільш термінових викликів, включаючи повідомлення про домашнє насильство, для патрулювання вулиць і контролю дотримання карантину

У "Amnesty International Україна" заяавили про зростання випадків порушень прав людини в період пандемії коронавірусу та запровадження карантинних обмежень у країнах Східної Європи та Центральної Азії, зокрема в Україні. Про це повідомляє Радіо Свобода.

"В Україні доступ до послуг підтримки для осіб, які пережили побутове насильство, обмежений з моменту введення суворих карантинних заходів. Наприклад, фінансовані урядом відділення безкоштовної юридичної допомоги, на які можуть розраховувати багато постраждалих, перейшли до надання тільки дистанційних консультацій, що зробило їхні 35 послуг недоступними для постраждалих від домашнього насильства, які не можуть розповісти про свою ситуацію, залишаючись в одній квартирі зі своїм кривдником. Доступ до притулків також став ускладненим, оскільки жертви насильства все ще повинні надати підтвердження про медичний огляд, щоб бути прийнятими", – йдеться в повідомленні правозахисників.

Вказується, що контроль за дотриманням заходів карантину вплинув на навантаження та пріоритети патрульної поліції України.

"Зростає стурбованість з приводу того, що поліція може зменшити пріоритет найбільш термінових викликів, включаючи повідомлення про домашнє насильство, для патрулювання вулиць, щоб переконатися, що населення дотримується карантину", – кажуть правозахисники.

Організація також вказує, що в Україні уряд і представники "Л/ДНР" на шкоду одне одному запровадили жорсткі заходи, що блокують пересування всіх осіб через контрольні пункти, щоб обмежити поширення COVID-19.

Для літніх людей з контрольованих НЗФ територій ці контрольно-пропускні пункти слугують єдиним способом виїжджати на контрольовані урядом території для отримання своїх пенсій, від яких вони значною мірою залежать. Ця заборона також наражає на ризик багатьох людей, що живуть на непідконтрольних територоріях.

У Amnesty International наголошують, що застосування деяких профілактичних заходів може призвести до "непрямої дискримінації певних груп або окремих осіб, які не в змозі їх дотримуватися".

"Усі кроки, які здійснює держава для боротьби з поширенням COVID-19, повинні ґрунтуватися на принципах прав людини: враховувати потреби та інтереси вразливих груп, а також потреби медичного персоналу, соціальних працівників/-ць та всіх, хто забезпечує функціонування критично важливих сервісів. Усі обмеження мають бути пропорційними, обґрунтованими й обмеженими в часі. Держава має гарантувати вільний доступ до інформації, поважати приватність, не вдаватися до репресій та надмірного застосування сили, а також вести постійний діалог із громадянським суспільством", - наголосила директорка "Amnesty International Україна" Оксана Покальчук.

Нагадаємо, зараз мафія вигадує робочі схеми, що дозволять їй наздогнати упущені мільйони доходів. Для цього вона використовує маску благодійності, тимчасово допомагаючи людям, котрі втратили гроші, бізнес, доходи. Більш детально про те, як мафія діє під час карантину, читайте у нашому матеріалі за посиланням.

Loading...